За квітень зовнішній борг України зменшився з 95 до 89% ВВП на фоні зміцнення гривні
На кінець квітня борг складав 1 417,4 млрд грн. За місяць він зменшився на 106,9 млрд грн, або на 7%. Зовнішній борг зменшився на 9,5% у зв'язку зі зміцненням гривні з 23,44 грн за $1 на кінець березня до 21,05 грн за $1 на кінець квітня. Внутрішній борг зменшився на 2,2%, бо Мінфін, останнім часом, зменшив обсяги випуску внутрішніх облігацій (протягом квітня було збільшено статутний капітал НАК «Нафтогаз України» на 8,9 млрд грн, в той час як погашено по внутрішнім боргам було 19.2 млрд грн).
В доларах США, борг складав $67,3 млрд, збільшившись за місяць на $2,3 млрд дол., або 3,6%. Зовнішній борг збільшився на 0,8% (21 квітня в Україну надійшов останній третій транш «Першої програми макрофінансової допомоги ЄС» у розмірі €250 млн). Внутрішній борг збільшився на 8,9%, знову ж таки, через зміцнення гривні.
Тенденція до зменшення боргу, яка спостерігалася у березні та квітні, вже у травні, очевидно, зміниться на зворотню. По-перше, станом на 28 травня, курс гривні до долара був такий самий, як і на кінець квітня, і, отже, вплив курсової різниці можна виключити. По-друге, 26 травня Мінфін розпочав випуск євробондів на суму $1,0 млрд під гарантії США. В червні в Україну також можуть надійти перший транш вже «Третьої програми макрофінансової допомоги» ЄС в розмірі 600 млн євро та другий транш в рамках «Механізму розширеного фінансування» МВФ в розмірі $1,7 млрд. Ці суми перевищують заплановані на ці місяці обсяги погашень.
Надходження червневих траншів від ЄС та МВФ залежить від висновків місії МВФ, яка розпочала свою роботу в Києві 12 травня. МВФ, зокрема, очікує, що в червні Україна досягне домовленостей із своїми кредиторами щодо реструктуризації боргу, з чим поки що є проблеми. На останньому прес-брифінгу, що відбувся в МВФ 14 травня, представник організації не дав чіткої відповіді, чи погодиться МВФ надати Україні другий транш, чи ні, якщо ця умова не буде виконана.
Ціна держави: популярна економіка
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки