MENU

Сівковичі нищать історичні місця на Обсерваторній гірці у Києві. ФОТО

5306 1

Замість парку в історичному місці, ПрАТ «Авіакомпанія "Віта"», що належить синові Володимира Сівковича (того самого, який розганяв студентський Майдан), хоче побудувати багатоповерховий будинок, який закриє сонце не тільки обсерваторії, а й багатьом киянам, які живуть поруч.

На фотографіях – зруйнована садиба купця Бернарда Мілера. До війни це був житловий будинок, в якому, за спогадами місцевих, була бандитська «малина». Потім будівля належала Укрторфу, який в 1999 році продав його панові Сівковичу. Десятиліття та навіть Друга світова війна не змогли зруйнувати споруду так, як його зруйнували 16 років Сівковичевих «господарювань».

Садиба знаходиться на схилі Обсерваторної гірки в Павлівському сквері. Деякі науковці вважають, що саме на цій горі було поховано (чи розвіяно прах) князя Олега (Віщого Олега). У другій половині 18 століття на цій горі знаходилася фортеця Мінеха.

У 1845 р. там побудували обсерваторію (зараз – Обсерваторія КНУ імені Тараса Шевченка), яка й донині вивчає Сонце.

Через Обсерваторну гірку проходить Київський мередіан, координати якого визначив перший директор Астрономічної обсерваторії університету Св. Володимира (нині – КНУ імені Тараса Шевченка – UAInfo) проф. В. Ф. Федоров у 1845 році.

Меридіан ще й досі проходить через спостережний павільйон 164-літньої обсерваторії та має відношення до довгої й цікавої історії. Свого часу всі годинникарі України їхали на цю гірку звіряти свої годинники.

Сьогодні ж на місці цієї історичної спадщини, культурного надбання замість парку ПрАТ «Авіакомпанія "Віта"» хоче побудувати багатоповерхівку. Колись за радянських часів була заборона без згоди обсерваторії на будівництво в радіусі двох кілометрів, зараз же все вирішує нахабство та великі гроші.

До останнього вірю, що в депутатів вистачить мудрості розірвати договір оренди землі з «Вітою» та відновити парк.

Максим ПАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини