Недолугий прийом «ірландизації» України
У мережі зараз циркулює «теорія», яка проголошує російську мову діалектом української, що має більше відношення до України, ніж до Росії. Цю ідею вкинув у мережу десь півроку назад В. Голишев, а зараз вона отримала новий імпульс.
Насправді, така «приємна» для нас новина – це наживка з гачком, що має підвести нас до легітимізації російської мови в Україні. Бо якщо російська мова – то діалект української, значить... Правильно: російськомовні громадяни – такі ж самі українці, котрі говорять іншим діалектом української мови, який має таке ж право на існування, як поліські, галицькі, слобожанські, наддніпрянські діалекти.
Не варто куплятися на подібні псевдонаукові теорії. Російська й українська мови не можуть бути діалектами одна одної. Вони мають різний граматичний, лексичний, фонетичний устрій і сформувалися на базі діалектів різних слов'янських племен. Російська мова до того ж є ще й синтетичною, бо більш ніж на половину складається ыз церковнослов'янізмів.
Та й за рівнем спорідненості з українською російська мова поступається білоруській, польській та словацькій. І на наш рідний діалект аж ніяк не тягне.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки