Полуничне омолодження
На щастя, майже нікого не треба переконувати їсти полуницю: її люблять усі
Ягоди взагалі мають властивість лікувати, "латати", реанімувати наші клітини за рахунок того, що мають кольорові пігменти (червоні, фіолетові, рожеві і тд.), які блокують вільні радикали. Їх називають фітонутрієнтами.
Але полуниця - особлива ягода. Окрім пігментів, вона містить багато вітаміну С, який стимулює вироблення білка колагена. Саме він надає пружності і гладкості шкірі, запобігає відвисанню.
З віком, при недосипанні, дефіциті якісного білка в раціоні, мелатоніну стає менше, як результат - безсоння, втома, прискорене старіння, випадіння волосся, підвищений ризик сонячних опіків, низька опірність стресам.
Полуниця багата фітонцидами - природними антисептиками, які пригнічують ріст хвороботворних бактерій і грибків, тобто "асенізує" наш кишківник. Наявність біологічно активних речовин фенолів надає полуниці сильних протизапальних властивостей, подібних до ібупрофена, аспірина, парацетамола.
Тому дуже корисна полуниця для тих, у кого болять суглоби, запалена шкіра, є кровоточивість ясен. Вона допомагає смачно знижувати масу тіла, бо низькокалорійна, містить багато води та клітковини. Для корисної дії на організм не потрібно відразу з'їсти пів відра полуниць, достатньо декілька ягід.
А ще краще - "розбити" прийом на 2 рази - так вона краще засвоїться. З неї можна готувати смузі та коктейлі, збивши з водою або кефіром (пів склянки достатньо на порцію). Можна додавати 1 листочок зеленого шпинату, зеленого салату, насіння льону. полуниця
Весна і літо - оптимальний час, щоб "повєрнуть врємя вспять", тобто омолодитися.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки