MENU

Можливість висміювати: Виставка політичної карикатури на Контрактовій площі. ФОТО

4225 0

Цікава виставка проходить на Контрактовій площі. Просто неба виставлені роботи всесвітньо відомих карикатуристів з Чехії, Словаччини, Грузії, України, Польщі, Угорщини та США. Головна ідея проекту – презентація політичної карикатури як критичного і незалежного жанру. Тобто попередження українським діячам – ви можете стати об'єктами критики мас-медіа, і потрапити "на олівець" художника-карикатуриста. Отже звикайте. В країнах західної демократії – це норма.

Україна представлена майстром політичної карикатури Олегом Смалем, який за 25 років своєї діяльності опублікував близько 15 тисяч робіт. Співпрацював із "Дзеркалом тижня", KyivPost, пам'ятаю його виставку під час Революції Гідності. Сподобалися карикатури поляка Анджея Млєчко, як такі, що дуже близькі до наших реалій. Зачепила художня лапідарність в роботах чеського ілюстратора Павла Рейзенауера. Ще одним авторитетним учасником виставки був американець і засновник прес-синдикату карикатуристів СagleСartoons.com Деріл Кейгл – мастодонт в цьому жанрі.

Виставка вже побувала у 24 містах 5 країн. На черзі, після Києва, ще чотири українських міста. У столиці проект триватиме до 1 липня, а далі вирушить до Харкова, з 31 липня – в Дніпропетровську, з 1 вересня – Одесі, з 1 жовтня – в Ужгороді.

Спостерігає за відвідувачами виставки сам Григорій Сковорода. Мій перегляд суповоджувався звуками невідомого екзотичного інструменту, схожий на нашу трембіту, але виготовлений з металу і загнутий. Мелодія лунала з-за спини філософа. Ще періодично "звучали" гучні хлопки пивних кришок, які вилітали і з дзенчанням падали на плитку - традиційний звук для вечірньої добі, особливо в п'ятницю. Все це надало особливої атмосфери моєму перегляду виставки.

Проект реалізовується Інститутом світової політики (Україна) та громадською організацією «Euforion» (Словаччина) за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.

Візитівка американського карикатуриста Деріла Кейгла супроводжувалася прикольним малюнком. У батька-карикатуриста дедлайн, а малий син просить ще трохи кашки. Не позаздриш таткові. Перехід на CagleCartoon - http://www.caglecartoons.com/

"Птах миру". Нагадало карикатури часів "холодної війни".

Відомі політичні персонажі та відомий політичний клоун.

Ця карикатура часто в мережі зустрічається.

Шеварнадзе схожий на Сімпсона.

Автор - Гіоргі Гамезардашвілі. Відомий під прізвиськом Gamez, є визнаним грузинським карикатуристом та одним з найбільш плідних художників свого часу. Твори цього випускника Тбіліської державної академії мистецтв можна знайти всюди - від міських стін до книг, журнальних обкладинок, принтів та інтернет-ЗМІ. Він часто бере участь у місцевих та міжнародних виставках, а також у громадських проектах. Нині Гіоргі працює на грузинському телебаченні у якості художника 3D-анімації. З його творами можна ознайомитися на сторінці www.facebook.com/georggamez.

У поляка Анджея Млєчка більше соціальний карикатуризм, ніж політичний.

Змій-банк спокушає на кредит. На сайті Млєчка багато інших карикатур - www.mleczko.pl

В Польші теж деякі гадять під себе і бурчать про неналежне фінансування культури. У нас те саме.

Напис на плакаті: "Дайте обіцянок".

З одного боку селфі чеського художника-ілюстратора Павла Ейзенауера, з іншого - двох українських дівчат.

Та сама художня лапідарність (лаконічність).

Павла Рейзенауера вважають одним з найоригінальніших художників-ілюстраторів Чеської Республіки. Протягом останніх 20 років він створює політичні карикатури для тижневика Respekt (http://respekt.ihned.cz/).

У 2008 році його робота була відзначена премією Карела Гавлічека-Боровського. Його портфоліо можна знайти на сторінці www.pavelreisenauer.cz.

Цей малюнок сподобався.

"Можливість висміювати обраних народом урядовців є однією з найважливіших громадянських свобод... У той день, коли ми почнемо побоюватися сміятися з наших опонентів, у світі не стане політиків – лишаться самі диктатори." Таке сказав Боб Гоуп у 1955 році.

Український карикатурист Олег Смаль. Одне з останніх інтерв'ю - http://www.bbc.com/ukrainian/entertainment/2015/01/150113_oleg_smal_caricature_ko

Висміювання стурбованності і страусоподібності європейських лідерів.

"Совок" не припиняє спроби відновитися.

Автор - Мартін Шутовєц.

Це найвідоміший словацький політичний карикатурист. Він здобув освіту графічного дизайнера у братиславській академії мистецтв, і попрацювавши деякий час у сфері книжкового дизайну, почав створювати ілюстрації та карикатури для газет та журналів. З 2002 року він працює у щоденному виданні SME. У 2010 році Мартін приєднався до спільноти CagleCartoons, яка поширює його малюнки по всьому світі.

Його твори на сторінці www.shooty.sk.

Угорський ілюстратор.

Голосування "без рук" в угорському парламенті.

"Я радий, що побудували стадіон. Набагато приємніше просити милостиню в тіньку".

Карикатура має назву "Створення світу". Підпис: Якби "Фідес" створювала б світ. "Фідес" - Угорський громадянський союз - одна з двох найбільших партій Угорщини.

Сергій ПАНЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини