MENU

Міст імені Рабіндраната Тагора

2617 1

Побачив на вихідних інформацію про перейменування київських вулиць, площ, мостів і тд. Ще й пропонувалось на сайті КМДА взяти участь в обговоренні.

На сайт я зайшов. Треба сказати, що в житті мені дуже щастило бувати. І в Білому домі, і в Кремлі, і на космодромі, і на атомних електростанціях, і в на секретних заводах і в військових частинах. Всього було. І ніде при відвідуванні не просили надати стільки інформації, скільки просять повідомити при реєстрації на сайті КМДА для простого висловлення своєї думки. Таке враження, що паралельно з реєстрацією ще й якісь субсидії оформлюєш. Навіть не знаю, скільки людей це подолали. Я не став бавитися. Висловитися можна і в ФБ.

А хотілось висловитися з приводу ідеї перейменування Московського мосту на міст імені Георгія Фукса.

Я не поледачився і радий тому, що дізнався про справді заслужену з точки зору усіх киян людину - архітектора і будівельника Георгія Фукса. Виявилось, що мостами Фукса в Києві є і Московський, і Південний. Більше того, споруджував він мости і в Білорусі, і в Латвії. Дійсно, людина гідна вшанування - сквер, парк, погруддя, пам"ятник, меморіальна дошка, вулиця. Будь що з цього, з моєї точки зору, могло би підійти.

Але чи найкращою є ідея назвати Московський міст мостом імені Фукса?

Те, що існування Московського мосту в Києві нині - як бельмо на оці, тут питань немає. Але перейменовуємо ми цей міст з відверто політичних міркувань. То, можливо, є сенс тими ж міркуваннями керуватися при пошуці нової назви? Ну, там Варшавський міст, чи Європейський міст?

Або загалом мала би бути якась логіка у тому, як ми підбираємо сучасні назви. Північний міст і Південний міст - логіка є. Але коли в місті два мости названі іменами інженерів-конструкторів (Патона і Фукса), один від назви частини світу (Південний), чотири від виду транспорту, який по ним рухається (два залізничні, міст метро та пішохідний міст) і ще один від назви одного з районів міста (Дарницький), а ще один від назви столиці країни - основного стратегічного партнера України (Гаванський) - якась еклектика виходить.

А якщо поглянути на київську кампанію по перейменуванню ширше, то логіки взагалі немає - від Майдану - до історії - увесь можливий набір мотивів пошуку нових назв. Це щоб підкреслити власну незакомплексованість і широту погляду?

Так, до речі, в еклектиці, пізнаючи життя емпірично, і живемо.

Тоді, чому б і не Рабіндраната Тагора?

Богдан ЯРЕМЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини