MENU

Чимало сільських шкіл попросту нікому не потрібні – думка

2177 0

Далебі не кожна сільська школа може дати належну освіту

Я за те, щоб частину, можливо, навіть половину сільських шкіл закрили. Бо вони не несуть ніякої користі, ба більше – роблять велику шкоду. Поясню на своєму прикладі.

У мою школу ходять діти із семи сіл нашої сільради. Знаєте, скільки їх там ходить із цих семи сіл? 43. Не спішіть робити круглі очі – це формально, «за паперами». За фактом ходить удвічі менше. Школу тримають для 20-ти дітей. Й аби їх учили, але рівень знань же там відповідний. Тобто ніякий. А школа існує. Навіть середня, хоча до 1993-го була неповна середня, дев'ятирічка. Знаєте, чому в той час, коли, здавалось би, логічніше було скоротити, школу збільшили? Бо 9-ий клас закінчила – і мала йти вчитись в іншу школу – дочка голови колгоспу. От для неї і для її класу й вибили 10–11 класи. Це я знаю точно, бо я теж ходив у цей клас.)

Так от. Є школа, в яку ходить – просто ходить, знання там майже нульові – два десятки дітей. (І при цьому не так давно ця школа, якщо я не помиляюсь, була одним із лідерів за «золотими медалями» – чи то в районі, чи навіть в області, ха-ха-ха.) Навіщо її тримати? Навіщо викидати гроші на зарплати вчителям, які цим грошам, м'яко кажучи, не дуже відповідають?

При цьому зауважте дві речі.

Перша – майже всіх дітей до школи возять автобусом (у нас сім сіл у сільраді, тобто із шести возять; насправді – менше, в одному селі, здається, дітей немає).

Друга – на півдні сільради, за кілька кілометрів від одного із найбільших сіл розташоване досить велике селище міського типу. В якому є нормальна, путня школа, яка хоча б якісь знання дає. До неї навіть формально ближче дітям із того села, ніж до своєї школи. Який сенс їх возити до нашої вбогої? Так само на північному заході від двох великих сіл – мого і того, де школа – є велике село із також значно ліпшою школою (повірте, я знаю, про шо говорю – я там вчився, там працювала моя мама, буквально в обох цих школах, нашій і тій, що на північному заході). Навіщо із мого села возить у нашу ніяку школу – якщо можна возити майже на таку ж відстань, трохи довшу, в нормальну школу?

Ну от і вихід – розділили карту сільради за «екватором», південних до селищної, північних – у ту нормальну школу, це убозтво закрили, гроші на непотрібні зарплати (й усе інше) зекономили, діти отримали більш-менш нормальну освіту.

І такі школи, як моя, вони ж не виняток – вони повсюди. Навіщо їх тримати?

P. S. До речі, коли я працював у Запорізькій ОДА, це був 2006-ий рік, таку ідею запропонував – ви не повірите – Євген Червоненко. А от проти був нинішній нардеп від Запоріжжя і колишній ректор мого колишнього вишу (Запорізького національного університету – UAInfo) Микола Фролов. Так що не такий «Євген Адольфович» і тупак, як може видатись.)

P. P. S. І ще. У нас села вимирають не тому, що там шкіл немає. А тому, що там немає роботи і перспективи. І школи тут ні при чому.

Володимир МИЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини