MENU

Схема відмивання коштів, створена менеджерами Януковича, продовжує діяти - Чорновол

2625 1

Справа "вишок Бойка" вже більше року припадає пилом в генпрокуратурі. У відповідь - "дитячі" відмовки, що справа не може розслідуватися, бо "вишки вкрали кляті москалі". Слабенький аргумент, адже суть справи полягає в розкраданні коштів, лише на закупівлі однієї вишки майже 200 млн. доларів державних коштів були виведені з України закордон. А на Заході гроші завжди залишають сліди, і по цих слідах є можливість до них дійти. Просто генпрокуратура не пробувала, чи то умисно, чи то по невмінню.

Якщо генпрокуратура демонструє повний "нуль" в цій справі, я вимагаю передати цю справу на розслідування в МВС- там на відміну від генпрокуратури є спеціалісти і є політична воля.

Чому я маю повне право ВИМАГАТИ?

Тому, що я, як журналіст розслідувала цю справу в часи Януковича.

Тому, що нині я є депутатом провладної коаліції отож на мені лежить відповідальність за злочинне виведення державних коштів з країни. Я маю на увазі, що схема виведення коштів з України та навпаки фінансування тероризму і хабарів через ту саму мережу підставних фірм продовжує функціонувати.

Поясню: мережа британських фірм в яку була інтегрована фірма, що продала Україні "вишки Бойка" була створена в інтересах екс-президента Януковича.

В різ топ-корупційних схемах оточення Януковича виводили через цю мережу корупційні кошти чималими сумами, в яких левова доля призначалася особисто Януковичу.

Тому, "вишки Бойка" це не зовсім коректно. Адже Янукович був замовником, а Бойко організатором. Через цю саму мережу виводив кошти Євро-2012 Колесніков.

Замовника Януковича не має в Україні, а цілий перелік організаторів лишився, і старі менеджери Януковича продовжують експлуатувати британську мережу фірм.

Адже хіба кудись зник Бойко, Кацуба, Бакулін, Льовочкін, які користувалися цим гніздом фіктивних суб'єктів господарювання? Від цього гнізда ниточка мені простяглася і до нинішнього газового барона Онищенка (Кадирова).

Ніяк невмирущі менеджери Януковича продовжують користуватися старою мережею, бо Британія розвернула потужну боротьбу з відмиванням коштів і створити нову мережу директорів Фунтів майже не можливо. Легше перереєструвати старі фіктивні структури зі старими номінальними засновниками ніж заснувати нові. Адже від нових засновників британське законодавство вимагає показувати активи та доходи.

Отож корупційні кошти до сих пір йдуть по старим каналам і через справу "вишок Бойка" можна дотягнутися до коштів, які виводяться нині з України, або навпаки перекидаються в нашу країну для фінансування різних "Інтерів".

Отож реальне розслідування справи "вишок Бойка" заблокує цілу низку СЬОГОДНІШНІХ афер.

Наприклад, коли я готувала довідку, то побачила, що дві британські фірми, що оскандалилися (одна була інвестором будівництва вертолітного майданчику на Парковій дорозі інша імпортувала в Україну автомобілі) дружньо в один день у вересні 2014 року поміняли засновників. Нові засновники у них знову спільні. Це свідчить, що діяльність по цих фірмах реанімовано і в них один бенефіціар. Хтось зі Сім'ї...

Тому, вкрай важливо потягнути за ниточку справи "вишок Бойко". Я впевнена вона дасть можливість добратися до коштів, які менеджери Януковича нині виводять з України. При чому британське законодавство і суди дають можливість витягнути на світло всю мережу і заблокувати рахунки всіх афілійованих фірм.

В генпрокуратурі було досить часу для цього. Вона показала, що вона не може цього робити. У генпрокурора Шокіна особисто було достатньо часу, адже до того, як стати генпрокурором він був першим заступником генпрокурора.

Отже, треба визнати, генпрокуратура просто не робить. Тому, я як людина зацікавлена в результаті, вимагаю передати справу в МВС.

Далі пропоную довідку, яка викриває корупційне гніздо, в яке потрібно було давно влізти та потоптатися по рахунках.

Довідка в темі повернення в Україну активів Януковича набутих злочинним шляхом

В часи президента Януковича в Британії на одній адресі (Enterprise House, 82 Whitchurch Road, Cardiff),зі спільними засновниками (Milltown Corporate Services Ltd, Ireland&Overseas Acqusitions Ltd) було зареєстровано 5 фірми пов'язаних діяльністю з Україною.

N1.ROADFIELD CAPITAL LLP

N2. FINEROAD BUSINESS LLP

N3.Highway Investment Processing LLP

N4.Verylux Company LLP

N5.TRIOLUX SALES LLP

Треба зауважити, спільні засновники цих фірм є номінальними, а за адресою реєстрації зареєстровано сотні інших фірм, однак нижченаведені факти з життєдіяльності цих фірм в Україні та Британії вказують на одного бенефеціара - всі ці фірми працювали в інтересах екс-президента України Віктора Януковича.

Україна

Фірма N1 ROADFIELD CAPITAL LLP - будинок Януковича в Криму

З 2010 року володіла 99.9 % долею статутного капіталу (53 млн грн.) в українській будівельній компанії "Київтехнопромбуд". ТОВ "Київтехнопромбуд" був єдиним власником ТОВ "Пансіонат сімейного типу", його доля в грошовому еквіваленті становила 31 млн. грн. З цього можна зробити висновок, що британська фірма була кінцевим формальним власником активів ТОВ "Пансіонат сімейного типу". Пансіонат в свою чергу володів частиною санаторію "Чорноморський" в Криму в якому розташований маєток відомий в народі, як "Чайний будинок", або "Дача Януковича" плюс - 2 га землі, який в 2008 році уряд Криму передав цій структурі.

Однозначно її бенефеціар - Віктор Янукович.

Фірма N2 FINEROAD BUSINESS LLP -вертолітний майданчик Януковича в Києві

Ця фірма була британським засновником ТОВ "Амадеус ко", яка в 2011-2013 році будувала готельно-адміністративно-розважальний комплекс на Парковій Дорозі в Києві. Документи "Амадеус ко" після революції були знайдені в резиденції Януковича в "Міжгір'ї". Зокрема, автор знайшла в Міжгір'ї статут "Амадеус ко" з мокрими печатками. Тобто британська фірма була кінцевим власником вертолітної площадки Януковича.

Фірма N3 Highway Investment Processing LLP- "вишка Бойка"

Ця фірма перемогла в тендері "Чорноморнафтогазу" в 2011 році на постачання бурової вишки для добутку нафти на чорноморському шельфі. Ціна вишки "Східна Юнона" була завищена на 50% (на майже 200 млн.$)

ФірмаN3 Verylux Company LLP-буксири для "вишки Бойка"

В 2011 році "Чорноморнафтогаз" придбав у цієї фірми для обслуговування бурових вишок 2 якірні буксири та 2 пасажирсько-вантажні судна. Ціна була завищена вдвічі. Зокрема, буксири "Petra Admiral" та "Petra Majestic" були куплені за 120 млн. доларів, хоча малазійський завод в цей час продавав аналогічні буксирі за 30 млн. доларів за штуку.

Також ця сама фірма Verylux Company LLP в 2010 році надала гарантійні листи в Мінекономіки і це стало підставою для зупинення спецiальної санкцiї - "iндивiдуального режиму лiцензування зовнiшньоекономiчної дiяльностi" - львівського заводу, відомого в народі, як "ЛАЗ". В цей час завод став переможцем тендерів на постачання комунального транспорту для Євро-2012. Ціни на тролейбуси на автобуси ЛАЗУ були завищені вдвічі.

Власником ЛАЗу раніше став громадянин Росії Ігор Чуркін, він викупив акцій за гроші здобуті злочинним шляхом. Четверо осіб, які організовували відчудження ЛАЗу в інтересах Чуркіна були засудженні в 2005 році. Тоді ж Господарський суд міста Києва постановив повернути ФДМ акції ЛАЗу, однак рішення суду досі не виконано.

ФірмаN5.TRIOLUX SALES LLP- автобізнес

Ця фірма в часи Президенства Януковича імпортувала в Україну автомобілі. Автомобілі в Україну ця фірма завозила для ТОВ "Ф -1" та ТОВ "АТ Імпорт". І що цікаво, підставний засновник українських фірм - Журавель Дмитро Михайлович- паралельно був засновником підприємств, що мали договір спільної діяльності з "Укргазвидобуванням" - ТОВ "Хас" та ТОВ "Фаворит систем". Мені відомо, що в 2013 році об'єм офіційного видобутку газу фірмою "Хас" був 76 млн. кубометрів, а "Фаворит систем" 100млн.куб. Цікаво, що перед Журавлем Дмитром засновником фірми "Ф-1", якій постачала автомобілі британська фірма був Олексій Тамразов. В часи Президента Януковича він був автогонщиком команди Team Ukraine, яку заснував Віктор Янукович, а також першим заступником ДК "Укргазвидобування". Саме він підписував документи в 2011-2012 році про передачу півтора десятка газодобувних свердловин державного "Укргазвидобування" в спільну діяльність з ТОВ "Хас".

Зараз фактичним власником цієї фірми є Онищенко (Кадиров). Податкову звітність "Хасу" я знайшла в його офісі в Миронівці Київської області...

З початку року рентна плата для фірми "Хас" за видобуток газу складає 70%. Однак за моєю інформацією ТОВ "ХАС" уникає сплати ПДВ та рентної плати в державний бюджет.

Британія

Аналіз життєдіяльності цих п'ятьох фірм за кордоном, зокрема зміна ними номінальних засновників та адрес демонструє, що всі вони з єдиного пулу, пов'язані між собою спільним бенефеціаром.

Наприклад, фірмаN3 та N4 однозначно афільовані, бо одна поставила Україну вишку "Східна Юнона" для видобутку нафти інша буксири для транспортування цієї вишки. На фото видно, як ці буксири тягнуть вишку. Обидві завищіли ціни на продукцію на 50%.

Далі - фірми N1 (кримська дачі Януковича) і N4 (буксири для "вишок Бойка") також однозначно афільовані, бо їх ідентифікаційний код відрізняється лише останьою цифрою. У "Verylux Company LLP" - ОС 335307 і "Roadfield capital LLP" - ОС 335303.

Ці фірми були створені в один день 28 лютого 2008 року, і до скандалу з "вишками Бойка" одночасно протягом 3 років в їх документи вносилися однакові зміни.

В свою чергу фірма N4 (буксири) пов'язана з фірмою N2 (вертолітній майданчик Януковича) FINEROAD BUSINESS LLP.

Адже вони майже одночасно в кінці 2011 році на початку 2012 позбулися старих спільних засновників та надбали нових спільних засновників (компанії Monohold i Intrahold з Сейшельських островів).

В цей же час засновників змінила компанія N5 TRIOLUX SALES LLP, яка завозила в Україну автомобілі. ЇЇ новими засновниками також стали ті ж самі Monohold i Intrahold з Сейшельських островів.

І нарешті у компанії N5 TRIOLUX SALES LLP (автомобілі) 12 вересня 2014 року знову змінився засновник, в цей же день засновник змінився і у компанії N2 FINEROAD BUSINESS LLP (вертолітній майданчик Януковича). В них став спільний новий засновник TALLBERG LTD і спільна адреса реєстрації Хартфордширі (південно-східна Англія).

Тетяна ЧОРНОВОЛ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини