MENU

Сексуальний конфлікт між ними і нами

4647 1

Сексуальність є справою роду і природи – так вважає суспільство десь до XIX століття, за деякими винятками. Сексуальність є справою індивіда та культури – так все більше вважає суспільство сьогодні.

Сатир і менада, старовинна давньоримська фреса із Помпей

Медичні трактати кінця XVIII – початку ХІХ століття є просто скарбницею, де ви відчуваєте народження цього грандіозного зламу. Навіть не художня література: саме медичні трактати. Бо вони часто сповнені сентиментальності, емоцій, напівлюбовних описів тіл жінок і чоловіків; Новаліс хотів писати «натурроман» (NaturRoman), але до цього це вже робили ті забуті медики кінця століття.

Вони добре описують головний конфлікт між ними і нами. Для них людина у своїй сексуальності повністю належить природі і родові (власне, при-роду): вона як індивід не має влади ані над своїми бажаннями, ані над своїми партнерами (яких обирає рід), ані над своїм розквітом, ані над своїм занепадом. В момент пубертату та сексуальної зрілості людина, зрештою, не є «індивідом», бо все в ній скеровується природним інстинктом, який притаманний усім, який їх від інших не відрізняє. «Індивідом» вона стає в момент зрілішання і навіть старіння, коли втрачає принадні форми, силу м'язів, чистоту шкіри та гнучкість ліній.

Людина стає індивідом у старості, вважало XVIII століття; людина стає індивідом у молодості, вважаємо ми. Для нас сексуальність – це вже не поклик «роду» чи «природи», а ще одна можливість самовираження, виявлення себе як не-роду, як анти-роду. Ми вважаємо (помилково дуже часто), що кохання і секс є речами, де ми найбільше стаємо собою, де ми найменше залежні від суспільства. Сексуальність є піком нашого індивідуалізму, і покоління сексі-селфі добре про це знає. Хоча медики XVIII століття в чомусь мали рацію.

Іще одне. Геометрія статей. Чоловіків і жінок вони зображали не у формі трикутників і не у формі кіл зі стрілочками чи хрестиками. Чоловік був квадратом, жінка було колом. Чоловік мусив мати гострі прямі лінії, жінка мусила бути круглою. В обличчі, в грудях, в стегнах, в очах, в думках.

Так, тоді любили круглих жінок.

Володимир ЄРМОЛЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини