MENU

Наступного року всім випускникам доведеться писати ЗНО з іноземної мови

3451 1

Наступного року всім випускникам доведеться писати ЗНО з іноземної мови.Цього року тести навіть з української провалили 23 тисячі.

Вже наступного року усі випускники обов'язково писатимуть ЗНО з іноземної мови. В Українському центрі оцінювання якості освіти проговорилися, що відповідне рішення уже ухвалила колегія Міністерства освіти. Далі, щоправда, відповідний наказ має видати міністр. Але це вже справа техніки.

Керівник Центру Ігор Лікарчук нашептав, що уже усім своїм знайомим рекомендував підтягувати іноземну. І ті своїм дітям-старшокласникам вже понаймали репетиторів.

Який відсоток українських випускників зможе скласти іноземну? З переляку я згадала, як англійську викладали у моїй рідній школі: вчителі змінювалися тричі на рік, знання - відповідні.

Ну не пощастило моїй школі, не було літнього педагога, який би жив поруч і йому вже просто нікуди було подітися попри жебрацьку зарплатню. Тож до нас постійно присилали молодих вчителів після інституту, які по черзі втовкмачували алфавіт і текст "Київ - зе кепітал оф юкрейн", кілька місяців намагалися прожити на вчительську зарплату, а потім швиденько тікали на більші гроші у приватні компанії.

"Нам треба вчити іноземну? Нам треба стимулювати вивчення іноземних? Врешті таке завдання поставлено на найвищому політичному рівні", - так дослівно відповів Лікарчук на моє перелякане запитання, скільки школярів подужають ЗНО із іноземної.

Далі більше. Наступного року автоматично обов'язковою стане і державна підсумкова атестація (ДПА) з іноземної - оскільки її об'єднають із ЗНО.

ДПА+ЗНО у 2016-му буде ще й з математики та історії України (хто що вибере), а також з українською мови та літератури, які будуть обов'язковими для усіх випускників.

Зауважу, що цьогоріч мінімальний бал з рідної мови не змогли набрати майже 23 тисячі випускників. Із них понад 1000 (!) - це випускники гімназій, ліцеїв та колегіумів.

Максимальну кількість балів отримали лише вісім випускників. Серед них, до речі, жодного зі столиці.

"З української мови та літератури у нас є 472 школи - у яких 10 і більше абітурієнтів цей поріг не пройшли. А є школи, де цей поріг пройшли всього 5-6 випускників. У нас 500 випускників гімназій цей поріг не перейшли, 430- випускників ліцею, 64 - колегіум. Це вже питання, а чому взагалі вчать у цих школах", - повідомив вражаючі цифри директор Центру Лікарчук.

На засіданні експертної комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти сьогодні визначали пороговий бал для останніх тестів з хімії та географія. Бо з'ясувалось, що з географії найвищий бал зміг набрати аж один випускник на всю країну.

То скільки учнів зможе отримати максимум з іноземної? Дізнаємось десь за рік, коли будуть оголошувати результати тестування. А от значно раніше стане відомо, чи буде російська мова серед переліку іноземних, з яких можна писати ЗНО.

Міносвіти у нормативних документах у дужках пропише, усі іноземні мови, з яких буде обов'язкове зовнішнє незалежне тестування.

Инна БОДНАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини