MENU

Українські вчені розробили екологічно чисті батарейки, які заряджаються за 5 секунд

4378 2

Всі сучасні батарейки містять важкі метали (кадмій, свинець, ртуть, літій тощо), які дуже сильно забруднюють навколишнє середовище.

А сміття у нас, як правило, вивозиться на сміттєзвалища або його спалюють (тоді всі ці важкі метали і токсичні відходи потрапляють прямо в атмосферу). 

Із усього обсягу вироблених батарей і акумуляторів в світі переробляється лише 3% від загального обсягу.

Для вирішення даного завдання групою українських фахівців було розроблене і запатентоване автономне перезаряджувальне джерело струму постійної напруги на базі новітніх конденсаторів, в яких енергія накопичується за рахунок поляризації подвійного електричного шару на межах розділу «анод-електроліт» і «катод-електроліт».

Головною перевагою батарейки на базі таких конденсаторів є:

- Швидкий час заряду пристрою: Близько 5-8 секунд.
- Циклів перезарядки: не менше 500 тис разів.
- Відсутність проблем з утилізацією: в конструкції застосовуються нейтральні для довкілля, хімічні елементи та сполуки.

Розробники у своєму пристрої використовують суперконденсатори на 10 фарад. Час саморозряду складає близько 240 діб. Опір саморозряду ланцюга складає 2 МегаОм.

Запропоноване джерело струму складається з електрофізичного (конденсаторного) накопичувача електричної енергії та зарядного пристрою із засобами контролю.

У цьому пристрої використовуються суперконденсатори з подвійним електричним шаром в якості вторинних джерел живлення для заміни акумуляторів.

Відомо, що конденсатор в якості джерела напруги безпосередньо використовувати не можна. Тому, основні завдання запропонованого проекту, полягають у наступному:

- Створення перетворювача - стабілізатора напруги, оскільки розряд конденсатора на відміну від акумулятора носить експонентний характер, а на виході необхідно отримувати постійний рівень напруги.

- З метою підвищення кулонівської ефективності пристрою пропонується оптимальне включення окремих конденсаторів в батарею (це ноу-хау розробників).

- Відсутність саморазряду конденсатора в режимі холостого ходу досягається завдяки застосуванню спеціального вузла (це ноу-хау розробників).

- Оскільки згідно п.2 батарея конструюється з окремих конденсаторів, розробники створили спеціальний зарядний пристрій для обслуговування і заміни популярних батарей типу АА, ААА (це ноу-хау розробників). Цей зарядний пристрій забезпечує оптимальний рівномірний заряд всіх елементів, які входять у "батарейку"

На даний момент, на основі конденсаторів, які випускаються промисловістю, запропонований розробниками пристрій може використовуватися для вирішення таких завдань, як живлення електронних пристроїв, що споживають мало енергії, не дорогі і швидко розряджаються. Наприклад:

- електричні годинники,
- пульти управління,
- комп'ютерні мишки,
- клавіатури,
- елементи живлення для дитячих іграшок і т.д.

Подальший розвиток запропонованого пристрою можливий на основі використання конденсаторів з високою щільністю енергії, що запасається. Наприклад, при застосуванні суперконденсаторів на графенах і максенах (щільність до 350 фарад на грам), можна досягти рівня ємності літій-іонних акумуляторів.

При цьому запропоновані підходи і технічні рішення будуть придатні і при створенні пристроїв на основі конденсаторів надвеликих густин.

Автономне перезаряджувальне джерело струму постійної напруги на суперконденсаторах, має патент України. Для повного доопрацювання технології і випуску дослідного зразка, розробники шукають інвестора. (Умови готові обговорювати). Всі свої ноу-хау, розробники готові патентувати із зацікавленими інвесторами в різних країнах.

Більш детальну інформацію щодо винаходу можна дізнатися у самих розробників по ел.пошті: [email protected]

Львів


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини