MENU

В Ірпені зруйнували будинок Максима Рильського. ФОТО

3039 0

Будинок в Ірпені, що свого часу був оселею видатного Максима Рильського та його родини, злочинно зруйнований. Про це йдеться у відкритому листі до високопосадовців

Максим Рильський

Генеральному прокурору України п. Шокіну В. М.
Міністру культури України п. Кириленку В. А.
Меру м. Ірпінь п. Карплюку В. А.
Начальнику відділу культури, національностей
та релігій Ірпінської міської Ради Антонюк Є. П.

Повідомляємо Вас про те, що в ніч з 20 на 21 липня було здійснено акт вандалізму – зруйновано будинок в Ірпені по вул. Центральній, 15, в якому з 30-х до початку 50-х років ХХ століття проживав Максим Рильський та його родина. Цей будинок – визначна пам'ятка української культури. Тут бували славетні діячі української культури ХХ століття – письменники, музиканти, співаки, художники. Тут творилась історія сьогодення. Сад, посаджений Максимом Рильським і знаними діячами культури, та будинок, в якому народжувались різні ідеї, починання, і де написано багато визначних творів незабутнього класика української культури заслуговує на статус меморіальної садиби-музею.

Викликає подивування, що в ювілейний рік, рік 120-річчя від дня народження М. Рильського, теперішні власники цієї земельної ділянки В. Раілко і Т. Десота, незважаючи на протести громадськості, виїзд на місце міліції та власні обіцянки почекати із знесенням будинку, вночі зруйнували будинок.

Садиба Рильського була в занедбаному стані

Відбулось грубе порушення закону України «Про охорону культурної спадщини». Просимо Вас притягнути до відповідальності винних у акті свідомого руйнування культурної пам'ятки і зробити все можливе для відновлення будинку-садиби Рильського та організації меморіального музею Максима Рильського в Ірпені.

Місто Ірпінь історично є містом, де проживали і проживають діячі української культури, які творили і творять вітчизняну історію. Просимо Вас взяти під особистий контроль збереження в Ірпені пам'ятних місць діячів вітчизняної та світової культури, життя і творчість яких пов'язані з цим славетним містом.

Голова Національної спілки письменників України Сидоржевський М. О.
Директор Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка
НАН України Жулинський М. Г.
Директор Інституту мистецтвознавства,
фольклору та етнології ім. М. Рильського Скрипник Г. А.
Директор Київського літературно-меморіального
музею М. Рильського Колесник В. Л.
Голова Благодійної організації «Троянди і виноград»
ім. М. Рильського Рильський М. Г.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини