MENU

Ганебна бронза МАУ: як однією із найгірших авіаліній світу грабують клієнтів і нищать українську авіагалузь

3276 1

Продовжую розповідати, чому олігархіат – це зло і як один олігарх поступово знищує цілу галузь.

«Міжнародні авіалінії України», які начебто наш національний авіаперевізник, якими ми мали б пишатися і захищати, входить у трійку найгірших дешевих авіаліній світу за даними Business Insider. Причому в Україні директор цієї авіалінії заявляє, що авіа – це розкіш, а у світі цю авіалінію вважають не розкішшю, а брухтом. Гірше за МАУ тільки Судан і Туркменістан, дивіться самі.

За найвпливовішим рейтингом SKYTRAX МАУ – це двозіркова авіалінія (зі п'яти зірок), де однозіркова всього одна авіакомпанія в світі – північнокорейська. В компанії з МАУ тільки 20 інших двозіркових авіаліній, всі інші мають рейтинг вище.

Було багато маніпуляцій на тему того, що не може регулярний квиток на рейс коштувати 18$, через те, що це навіть не покриває витрати на пальне. Розгляньмо варіант єдиного перельоту Київ – Львів компанією-монополістом МАУ, в якої на сьогодні квитки до Львова коштують 200$, на завтра і післязавтра - 156$. Нагадаю, на таку ж відстань у Малайзії Пенанг – Куала-Лумпур – 18$ на завтра.

Отже, на рейсі Київ – Львів літає старенький Boeing 737-700 і зовсім старий 737-500, на обох зазвичай 126 місць, але МАУ вас посадить поближче один до одного, і виходить усі 162 місця (12 бізнес і 150 – економ). За останній тиждень борт PS33 запізнювався тричі: двічі на півгодини й одного разу на п'ять із половиною годин. Рейтинг запізнень у «національного перевізника» теж стабільно високий.

Але повернімося до цін. 737-700 за 162 посадочних місць спалює 2.4 літри пального на пасажира на 100 кілометрів. Переліт Київ – Львів – це орієнтовно 500 кілометрів, отже 12 літрів пального на людину.

Тепер залишилось дізнатись, скільки коштує галон пального. Авіакомпаніям пальне продають в галонах, а не в літрах. За єдиною публічною інформацією, яку знайшов, – це 2$ за галон в Борисполі, отже 0.53$ за літр пального – 6$ на людину.

Звісно, крім цього існує оплата праці (найдешевша робоча сила в Європі), аеропортові збори (корумповані, одні з найвищих в світі – близько 2–3$ із людини на внутрішніх перельотах), хабарі й амортизація.

Але на третій найгіршій авіалінії в світі, директор якої каже, що «лоу-кости убивають розкіш авіаперевезень» – квиток на 500 кілометрів навіть у бізнес-класі не може коштувати 200$. А коштує він стільки тільки дякуючи олігарху, який прибрав до рук цілу галузь і поступово її розгромив, зробивши Україну одною із тих країн світу, що найменше літають. При тому, що ще 25 років тому на повну працювали аеропорти в Луцьку, Хмельницькому, Маріуполі, Херсоні, Чернівцях, Керчі, Полтаві, Сумах, Бердянську і в Ізмаїлі.

Богдан ЛОГВИНЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини