MENU

Два градуси принесуть монополіям майже 7 млрд грн додаткового прибутку

3697 0

Зниження Кабінетом Міністрів України норми температури повітря в оселях людей з 18 °С до 16 °С дає додатковий заробіток монополій майже 7 млрд грн.

Такі розрахунки здійснили фахівці «Публічного аудиту».

«Аудитори вирішили підрахували, скільки ж коштує запропоноване Кабміном зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях на 2 °С. Для цього ми взяли статистику кількості квартир в Україні - їх 19,4 млн, а централізованим опаленням обладнано близько 65 % житлового фонду, тобто 12,6 млн квартир. Далі помножили на середню площу квартири, середній тариф за опалення та тривалість опалювального сезону. При цьому врахували, що зменшення температури повітря на 2 °С - це рівно 10% від вартості послуги опалення. Такі нескладні розрахунки дають суму в 6 млрд 758 млн грн. Оскільки про зниження тарифу на опалення для населення на 10% Кабмін не згадує, напевно, це буде черговий подарунок для монополій», - вважає керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.

За його словами, плата за опалення зменшується на 5 % за кожен градус відхилення від нормативних 18 °С відповідно до «Порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості», затвердженого Постановою КМУ від 17.02.2010 № 151.

Максим Гольдарб також зауважує, що КМУ, Мінрегіонбуд та НКРЕКП вже заздалегідь потурбувалися, щоб з початком нового опалювального сезону монополії отримували на 70% більше тіньового доходу від застарілих завищених нормативів, адже нормативи споживання теплової енергії без лічильників, незважаючи на пропозицію НКРЕКП їх зменшити, так і залишилися незмінними.

«"Публічний аудит" неодноразово вказував, що це нонсенс, коли на українців списують споживання тепла так само, як жителям крайньої півночі Сибіру. Якщо порівняти з середніми нормами Іжевська, то встановлені в Україні норми вищі на 52-100%, хоча його кліматичні умови відповідають нашим. Тим не менше, чиновники не лише не зменшили ці норми, а в березні 2015 року відповідною Постановою НКРЕКП («Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг») збільшили тарифи на централізоване опалення в середньому по Україні на 70%», - вказує фахівець.

«Як бачимо, і цього тіньового доходу монополіям виявилося замало, тому урядовці планують створити для них можливість ще одного додаткового заробітку - тепер за рахунок зменшення норми температури в помешканнях людей», - резюмує він.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України рекомендував Міністерству охорони здоров'я та Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства протягом місяця вивчити питання доцільності зменшення нормативної температури повітря у приміщеннях квартир, будинків, садиб на два градуси, з 18 °С до 16 °С.

Постановою НКРЕКП від 31.03.2015 № 1171 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг» збільшено тарифи на централізоване опалення в середньому по Україні на 70%.

НКРЕКП у листах від 10.04.2015 року № 3460/18/61-15 та №3461/18/61-15 звернулася до Кабінету Міністрів України та Мінрегіонбуду з пропозицією переглянути нормативи споживання теплової енергії на опалення житлових будинків.

Андрій ВІГІРІНСЬКИЙ, заступник директора ГО «Публічний аудит»


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини