MENU

"Україна - ніяка не нейтральна територія, це - гирло, вогнище, епіцентр світової геополітики", - Таран

4320 1

Україна вже ніколи не буде сірою нейтральною територією між Сходом та Заходом. Хроніка лише найближчих днів: 24 серпня у Берліні відбудеться зустріч глав України, Франції та Німеччини, яку вже критикує Росія, бо, бачте, зустріч відбувається не в "нормандському форматі". У ці ж дні, у переговорах з питань забезпечення газом України в форматі Україна - ЄС візьмуть участь представники уряду США.

А Польща, тим часом, вважає що формат Мінської контактної групи має буде змінений і там має взяти участь Польща. Та США - додаємо ми.

Україна - ніяка не нейтральна територія, це - гирло, вогнище, епіцентр світової геополітики.

Так, я знаю, що ви зараз скажете, - Україна не суб'єкт, а об'єкт цієї політики, а, простіше кажучи, - не ми, а за нас вирішують нашу долю.

Це, значною мірою правда. Але врахуйте, що всі ті країни, що зараз беруть участь у вирішенні долі нашої країни, теж свого часу ставали об'єктом впливу інших країн. Німеччиною після Другої світової війни керували ззовні, у США окремі штати 300 років тому куплялись і продавались, Росія розпадалася і «збиралася», Польщу три рази ділили...Тепер ці країни вирішують як жити іншим.

Я це до того, що ми влізли у саме пекло світової політики. І звідти ми - або не вийдемо живими, або - вийдемо дуже сильними.

Переконаний, що станеться друге. Хоча би тому, що всі, за винятком Росії - цього хочуть. А наявність такої кількості впливових союзників - удача, яка не так часто трапляється у геополітиці.

А по-друге, - цього хочемо МИ. І це - головне.

І тому повторю - Україна ВЖЕ НІКОЛИ не буде сірою нейтральною територією між Сходом та Заходом. Нейтралітет України помер.

Помер - у міжнародній політиці.

Дай Боже, щоби він помер усередині кожного з нас.

Сергій ТАРАН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини