MENU

Активісти пікетували офіс Nestle через антиукраїнську політику компанії. ФОТО

4449 1

Учора, 19 серпня, активісти Громадянського руху «Відсіч» влаштували пікет біля офісу представництва Nestle в Україні, щоб висловити свій рішучий протест проти антиукраїнської політики компанії. Як відомо, нещодавно україномовну ведучу Аллу Желізняк не взяли вести програму на каналі «Україна», бо спонсор програми Nesquik (один із брендів компанії Nestle) поставив вимогу, аби ведуча була винятково російськомовною. Крім того, днями активісти «Відсічі» здійснили моніторинг і виявили, що Nestle досі продає в київських магазинах чимало своєї продукції, виготовленої в Росії. Гроші з продажу такого товару йдуть до бюджету держави-агресора – тобто на фінансування війни проти України.

На акцію завітав ватний несквіківський кролик-русифікатор, який закликав говорити винятково російською і для переконливості погрожував автоматом та стріляв із нього.

Натомість активісти, серед яких були й діти, тримали плакати «Nestle – спонсор русифікації України», «Діти не люблять Nestle, яке допомагає Путіну» тощо.

Вони передали звернення з вимогами: 1) покарати працівників-русифікаторів; 2) зробити телепрограму україномовною; 3) усунути російську продукцію Nestle із полиць українських магазинів. У разі невиконання активісти пообіцяли розпочати тотальний бойкот товарів Nestle. Небайдужі планують надіслати аналогічне звернення й до центрального офісу компанії.

Як заявляють активісти «Відсічі», реакція компанії Nestle виявилася геть деструктивною та подекуди просто шокувала. Представник компанії (високий сивий чоловік на фото), який вийшов забрати звернення й прокоментувати ситуацію для журналістів, заявив, що Nestle ніяк не збирається реагувати. Мовляв, ніяких вимог щодо мови програми компанія не висувала і доказів активісти не мають. Також він дав зрозуміти, що Nestle не турбує російське походження її товарів, які продаються в Україні. На запитання, чи розуміє він, що нині йде війна між Україною та Росією, відповів, що компанія «за мир, а про війну краще питати в політиків».

Крім того, під час акції ще одна працівниця Nestle питала в активістів: «Вам що, не вистачає української мови на телебаченні? Хіба у вас у сім'ї не говорять російькою?»

На думку активістів, компанія продемонструвала, що не дорожить своєю репутацією та зневажає українські цінності й інтереси – тому залишається продемонструвати Nestle, що таке ставлення до українців зробить її бізнес в Україні геть нерентабельним.

P. S. Після оприлюднення реакції компанії Nestle на сьогоднішню акцію, Алла Желізняк надала активістам зняток свого листування зі представником каналу «Україна». З нього чітко видно причину відмови та спонсора, який висунув вимогу щодо російськомовності ведучої. Як зазначають активісти, ім'я співробітника каналу приховане, щоб не підставляти людину, яка принаймні написала правду.

«ВІДСІЧ»


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини