MENU

Чи можуть батьки грошима стимулювати гарні оцінки у дітей?

2995 2

Метою нашого експерименту було додати сину навиків самостійності, упорядкування власного бюджету, підвищити відповідальність за виконання домашніх завдань та успішність взагалі. Разом із тим, ми бачимо його здібності та віримо в них, тож плата була тільки додатковим стимулом для хорошої успішності. Разом із новою відповідальністю ми надали сину певні фінансові можливості. Також домовились, що фінансові стимули працюють, доки батьки можуть це собі дозволити. Якщо виникнуть складнощі з фінансами, ми лишаємо за собою право скасувати винагороди.

За кілька тижнів спільно із сином ми виробили доволі просту систему оплату.

1. Син самостійно визначив найменш прийнятну для себе оцінку. У нашому випадку це спершу було 8 балів.

2. Винагороди розподілили таким чином:

12 - 5 грн

11 - 3 грн

10 - 2 грн

9 - 1 грн

8 - 0

7 - 1 грн штрафу

6 - 2 грн штрафу і т.д.

Пізніше, в процесі обговорень та отриманих результатів, ми вдосконалили правила. А саме: запровадили додаткові премії і штрафи за оцінки з важливих предметів та контрольних робіт; домовились про відсутність виплат взагалі, якщо на тижні більше двох поганих оцінок (6 і нижче); прирівняли зауваження до поганих оцінок.

Результати:

У перші кілька тижнів успішність суттєво «просіла». Насамперед, через відсутність контролю за домашніми завданнями. Довелося на деякий термін частково його поновити.

Але згодом хлопець «розкусив» тему і став планувати свої витрати, розраховуючи на хорошу успішність. Вийшло, що оцінками він «заробляє» у кілька разів більше, ніж отримує кишенькових грошей. Тож отримання високих оцінок з важливих предметів, особливо за семестр та контрольні роботи, стало його пріоритетом.

У новому навчальному році він уже сам, без підказок, бере у вчителів додаткові домашні завдання, матеріали на самостійне опрацювання, щоб отримувати вищі оцінки. Хлопець успішно збирає гроші на свої розваги. Купує наліпки, жуйки, щось смачненьке в їдальні. Разом із наколядованим зумів зібрати на недорогий планшет.

З його меншим братом, першокласником, ми почали подібний експеримент, але не з успішністю, а з поведінкою. Через важкий характер хлопця змушені були тимчасово ввести невеличку премію за відсутність зауважень від учительки. Поки працює.

Премії син отримує другий рік, жодних ознак надмірної меркантильності не спостерігали.

SuperKids Tips


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини