MENU

Геращенко оприлюднив корупційні схеми олігарха Григоришина

4606 0

Десь місяць тому багато хто з громадян України був шокований відвертими заявами громадянина Росіі, олігарха, Костянтина Григоришина.

Він розповів про те, які погані в нас міністри, чиновники, депутати, зрозуміло, крім тих, кого він сам реконмендував до владних кабінетів.

Згоден, наші міністри, депутати, чиновники далекі поки що від европейськіх стандартів. В тому числі і тому, що дуже часто їх на свої посади висувають не звичайні громадяни України, а олігархи - такі як пан Григоришин.

В середині жовтня я звернувся до миністра внутрішніх справ Арсена Авакова с заявою про злочини посадових осіб державної компанії "Укренерго", а також інших правопорушеннях посадових осіб із бізнес-імперії Костянтина Гришоришина, зокрема намагань ухилитися від сплати податків в особливо великих розмірах та виведення за кордон, у тому числі в Російську Федерацію багатомільйоних прибутків, отриманих від діяльності в Україні.

За інформацією викладенною в моєму зверненні був порушений ряд кримінальних провадженнь, а Міністр енергетики усунув з посади керівника НЕК "Укренерго", висуванця Григоришина, - Юрія Касіча.

На жаль це не привело до глибинних змін в поверненні державного контролю за цим надважливим стратегічним підприємством Україні.

Кадри Григоришина продовжують зараз контролювати це і багато інших стратегічно важливих підприємств.

Вивчаючи сутність та принципи існування організованого бізнес-угрупування Григоришина, я зібрав багато цікавої інформації, яка може стати при нагоді як для покладення в основу нових кримінальних провадженнь, так і для журналістських розслідуваннь.

А для себе я зробив ще один висновок: кожен раз, коли якийсь бізнесмен, який паразитував і хоче продовжити далі паразитувати на владі, виходить з відвертими заявами до ЗМІ, то його мета - не щирі зміни в українському суспільстві та політикумі, а лише банальна боротьба за виживання в щурячій боротьбі за ресурси та прибутки, яким ми, громадяни України, які хочуть реальних змін на краще майбутнє, - повинні покласти край!

Раз і назавжди!

ДОВІДКА

про корупційні схеми Григоришина Костянтина Івановича російсько-українського бізнесмена, мільярдера та власника групи компаній «Енергетичний стандарт», який де - факто продовжує контролювати державну компанію «Укренерго».

Інвестиційні програми ДП «НЕК «Укренерго», що передбачають виділення коштів на закупівлю різного роду обладнання - це спроба вимити кошти з державного бюджету шляхом застосування сумнівних корупційних схем, за якими складне обладнання закуповується за завищеними цінами, а всі пропозиції щодо закупівлі орієнтовані або на групу конкретних учасників торгів, або на підприємство - монополіст, які є підконтрольними Григоришину (Публічне акціонерне товариство «Запоріжтрансформатор» чи закрите акціонерне товариство «Інженерно-будівельна компанія «СОЮЗ-МЕРЕЖІ»).

При цьому об'єми закупок значно перевищують їх реальну річну потребу в такому обладнанні, проте кошти на закупівлю планується виплатити авансом і всією сумою.

Тільки по одній інвестиційній програмі «Укренерго» передбачалося виділення 4 млрд. грн. на закупівлю 37 трансформаторів.
За оцінками фахівців таку кількість трансформаторів можливо замінити на протязі не менше 10 років, а ціна, яка закладена на їх закупівлю, в середньому у два рази вища, ніж на світовому ринку аналогічної продукції.

У жовтні поточного року працівниками МВС під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури проведено обшуки за місцем роботи і проживання посадових осіб ДП «Укренерго» та керівників низки комерційних структур, де вилучено близько 50 тис. євро, 200 тис. доларів, 600 тис. грн., та значну кількість печаток різних підприємств, документи підтверджуючі протиправну діяльність.

Досудовим розслідуванням уже встановлено, що службові особи «Укренерго» протягом 2010-2014 років, у злочинній змові з керівниками комерційних структур, організовували конкурсні торги із закупівлі товарів, робіт і послуг у підконтрольних підприємствах за завищеними цінами, що призвело до витрати держкоштів в сумі 250 млн. грн.

Серед основних постачальників послуг та обладнання по корупційних схемах у більшості випадків є названі вище ПАТ «Запоріжтрансформатор» та ЗАТ «Інженерно-будівельна компанія «СОЮЗ-МЕРЕЖІ».

Крім того Костянтин Григоришин протиправно заволодів активами ВАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. Фрунзе», яке є монополістом у виробництві обладнання у нафтогазовому секторі: компресорні станції, турбокомпресорні установки. Основні замовники обладнання є Газпром, Лукоїл, Новатек, Роснафта та ін.

Акціонером НВО є компанія «Стремвол Холдинг ЛТД» (Кіпр, м. Лимассол), якою володіє Григоришин через «ЮМС Холдінг Лімітед» (Кіпр, м. Лимассол.).

Отримавши в управління компанію Григоришин створив незаконні схеми по виведенню коштів українських підприємств до Росії та на рахунки офшорних компаній.

НВО із 2010 року почало укладати договори із посередниками - російськими компаніями пов'язаними із Григоришиним через, які реалізовувалося обладнання кінцевим споживачам.

У результаті таких оборудок втрати українських підприємств внаслідок виведення коштів в офшори тільки за 1 рік склали близько 70 млн. доларів США.

Крім того за поставлений товар НВО не отримало від російського
ТОВ «Техноімпорт», акціонером якого є також Григоришин, кошти у сумі 120 млн. доларів США.
Групою Григоришина з метою виводу коштів НВО укладались фіктивні агентські договори з підконтрольними офшорними підприємствами, а саме:

- «Козакия Тейдінг ЛТД» (Лімассол, Кіпр) - 28.04.2010 підписано договір на агентські послуги (15% комісійних). В період з 13.07.2010 по 04.09.2012 НВО перерахувало «Козакия» -7 750 000 євро. та за агентськими угодами від 14.07.2011 та 16.07.2011 - 2 195 397 доларів США. В подальшому кошти перераховані на рахунки «Метроімпекс» (Британські Віргінські острова), згідно суб-агентського договору від 20.05.2009;

- «А і К Едвансд Електро (Азія та Кавказ) ЛТД» (Ліммасол, Кіпр) - 04.06.2007 підписано договір (зі сторони НВО підписував Лукьяненко) на агентські послуги (15% комісійних). З 20.12.2007 по 22.02.2013 НВО перерахувало «А і К» 51 000 000 доларів США., з 23.07.2010 по 01.03.2013 - 3 534 000 євро., з 19.08.2009 по 21.08.2009 - 2 320 000 євро., з 15.05.2012 по 21.06.2012.

Загальна сума збитків за агентськими угодами перевищила 70 млн. доларів США.

ВАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В. Фрунзе» нанесено матеріальних збитків у сумі понад 250 млн. доларів США., шляхом виведенням прибутків через пов'язані з Григоришиним підприємства.

До групи компаній Костянтина Григоришина (Енерджі Стандарт Груп) також входять:
українські компанії:

ПАТ «Турбоатоам»;
ПАТ «Запоріжтрансформатор»;
ВАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання ім. М.В. Фрунзе» (42,7% акцій через Стремвол);
російські компанії:
ТОВ «Енерджі Стандарт Фонд Лімітед» - (далі ЕСФ);
ТОВ «Енерджні Стандарт Індастриз Лімітед» (далі - ЕСІ);
ТОВ «Регіон-Енергостандарт»;
ТОВ «Енерго-Прогрес»;
ЗАТ «Спецрегіонпоставка»;
ТОВ «Селдрон»;
ТОВ «ПІК Созіданіє»;
ТОВ «Вугільно-Промислова Лізінгова Компанія»;
ТОВ «ТД Дніпроспецсатль-М»;
ТОВ «Фриголд».

Антон ГЕРАЩЕНКО, народний депутат


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини