MENU

Борг Януковича. Скільки грошей Україна повинна повернути РФ

3921 10

В нашому розпорядженні є два абсолютно законних способи відмовитися виплачувати Москві $3 млрд. Про це у своєму блозі на сайті "Новое Время" пише журналіст Олег Гавриш.

Днями Росія заявила, що готова реструктуризувати борг України, виданий режиму втікача екс-президента Віктора Януковича. "Україні пора перестати викаблучуватися з приводу визнання суверенного характеру цього боргу", - сказав прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв. Серед умов для реструктуризації боргу він назвав гарантії від першокласного банку США або однієї з європейських країн. Також остаточне рішення, за його словами, повинно бути прийнято в найближчі три тижні. Російську пропозицію вже направлено в МВФ, а також було обговорено на рівні Мінфінів РФ і України.

В Україні новина викликала шквал емоцій. Ватники почали розхвалювати Володимира Путіна, що він, мовляв, йде назустріч «братньому народу» і готовий потерпіти. Супротивники Росії заговорили, що ми втерли цій країні ніс і поставили її на місце. Мовляв, не доведеться повертати все і відразу.

Висловлю свою думку про те, скільки грошей і коли ми повинні повернути Росії.

Анітрохи. Ніколи.

Способи?

Їх безліч, але наведу як мінімум два.

Перший - це концепція одіозного боргу. Доктрина вперше була сформульована російським емігрантом-правознавцем Олександром Заком і ґрунтувалася на прецеденті XIX століття, а саме, відмові Мексики виплачувати борги, які зроблені імператором Максиміліаном, а також на невизнання США боргу Куби, створеного в період іспанського колоніального уряду.

Ось що писав Зак з цього приводу: «Коли деспотичний режим приваблює борг не для задоволення потреб і інтересів держави, а лише для свого власного посилення, придушення повстання, цей борг є одіозним для населення такої країни. Цей борг не повинен бути юридично зобов'язуючим; це борг режиму, персональний борг, який залучав правитель і, отже, він припиняє існувати з падінням режиму».

Повністю підходить під характеристику режиму Віктора Януковича.

Якщо сказати просто, то, якщо ви займаєте гроші наркоману на наркотики, ви повинні бути готові до того, що вам їх не повернуть. Коротше кажучи, думати треба було своєю головою, кому давати в борг.

Саме на підставі концепції одіозного боргу в 2011 році, після Іракської війни новий уряд цієї країни за підтримки США відмовився віддавати свій борг Росії і Франції. І нічого. Обидві ці країни з'їли. Причому мовчки.

У грудні 2008 року Рафаель Корреа, президент Еквадору, заявив, що державний борг країни є одіозним, так як був створений попереднім деспотичним і корупційним режимом. Пізніше парламент узаконив це окремим законом. Вирішили, що борги не будуть виплачуватися, вигнали з країни місію МВФ протягом доби і закрили питання. Як живуть при цьому? ВВП на душу населення в Еквадорі за підсумками 2015 року в три рази вище, ніж в Україні.

Хочете ще спосіб? Росія забрала в України Крим. Вона повинна його повернути. А ще сплатити репарацію, тобто пеню за те, що користувалися нашим Кримом. Кожен місяць, день, хвилина експлуатації Криму - це грошові втрати України. Російський борг може бути визнаний Україною, але використаний в якості компенсації за експлуатацію Криму.

Крим щорічно приносив до держбюджету України $300 млн. Плюс пеня. Це оцінка поточних збитків України від окупації півострова.

Позов можна подати в Стокгольмський арбітраж. Але, в принципі, Україні все одно доведеться підтверджувати його рішення місцевим судом, тому поки ГПУ може отримати рішення українських судів усіх інстанцій, які заборонять повертати російський борг і почнуть його списання в рахунок погашення завданих збитків.

Це звичайно ж, не скасовує того факту, що Крим треба повернути. Просто, крім повернення, є ще й штраф.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини