MENU

"Батьківщина" і "Свобода" – найстабільніші: політологи і соціологи проаналізували українські партії

5270 1

З-поміж усіх політичних партій України лише дві брали участь в усіх виборах, починаючи із 2007 року, – "Батьківщина" і "Свобода". Власний кореспондент UAInfo зазначає, що саме згадані політичні сили як найбільш стабільні виокремлено в межах дослідження Київського міжнародного інституту соціології за підсумками нещодавніх місцевих виборів в Україні. "Із 2007 року маємо лише дві партії, які брали участь у парламентських виборах, тож, так би мовити, є стабільними, це – "Батьківщина" і "Свобода"", – наголосила під час круглого столу "Місцеві вибори відбулися – що далі? Як їхні результати вплинуть на розвиток політичної системи в Україні?" його модераторка, директорка фонду "Демократичні ініціативи" Ірина Бекешкіна.

Репрезентуючи динаміку рейтингів політичних партій, директор КМІС Володимир Паніотто зауважив на тому, що після останніх парламентських виборів "Батьківщина" продемонструвала значне зростання. Натомість політолог Віктор Небоженко до когорти тих політичних сил, які на його думку "можуть називатися партіями, із лідерами, зі своїми стабільними системами" разом зі вже згаданими "Батьківщиною" та "Свободою" зарахував і "Блок Петра Порошенка". Аналіз партії за підсумками виборів здійснив і консультант програми "Рада" USAID Борис Беспалий. ""Батьківщина" показала, що вона в буквальному значенні всеукраїнське об'єднання, "Свобода" ж – регіональна політична сила. Однак із тенденцією до розширення. А "Самопоміч" – партія великих міст", – висловив свою позицію експерт.

Попри наявність стабільних партій Україні бракує стабільної партійної системи – на переконання Ірини Бекешкіної, її в нас наразі не існує. "Якщо в нас не встановиться стабільної політичної системи, то країну труситиме від виборів до виборів", – підсумувала директорка "Демократичних ініціатив".


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини