Доповіді, які змусять переосмислити поняття відповідальності. В столиці пройде TEDxKyiv 2015
13 грудня відбудеться щорічна міжгалузева конференція TEDxKyiv 2015. Подія, яка має назву "Імпульс", пройде в конгресно-виставковому центрі "Парковий" і згуртує навколо себе людей, натхненних історією, розвитком громадянського суспільства, наукою винахідників, мрійників, мандрівників. Всіх тих, кому не байдуже і хто рухається вперед.
В прес-релізі організаторів зазначається, що цього року географія розширюється, і крім українських спікерів будуть гості з Грузії, Швеції, Естонії, США та Ізраїлю.
"Ми готуємо понад 10 неймовірних доповідей, які мають змусити вас переосмислити поняття відповідальності: у професії, місті, світі, перед самими собою. Ми будемо комбінувати біологію, генетику та природу аби зрозуміти як довго та щасливо жити, також поговоримо про те, як стати частиною глобального руху та чому крапля в океані - це досі важливо для побудови нового українського суспільства. Ми разом прослідкуємо, що керує українцями під час їх життєвих виборів і що це означає для країни, спробуємо визначити чи може бути сторітелінг з продовженням, протестимо кожного на рівень внутрішнього популізму та отримуємо ще один вимір поняття "демократії", і це лише для початку", - обіцяють втілювачі TEDxKyiv 2015.
Останні два роки держава перебуває у скаженому темпі подій, адже те, що відбувається з Україною, для деяких інших країн - не відбудеться ніколи.
"Ми з вами ті, хто вірить, знає і діє, бо неможливо лишатися осторонь, коли є шанс будувати нове. Аби продовжувати темп, аби знайти нову порцію натхнення, ідеї, людей - потрібен імпульс. Імпульс - це той місточок, що дозволить винести всі внутрішні ідеї на зовнішній вимір. Це та іскра, що запалить всіх нас новими враженнями, та дозволить засвітитися чомусь потаємно та теплому всередині кожного з нас. Ми зможемо впевнено і з усмішкою рухатися до нових вершин, бачити нові горизонти, відкривати нові життєві обрії", - пояснюють та переконують організатори конференції.
Серед спікерів події будуть:
Урбаніст, мандрівник, мрійник, співзасновник проекту «Тепле місто» (Івано-Франківськ) Юрко Филюк. Він з командою знають, як щоденно наповнювати маленьке містечко новим змістом та новим майбутнім: жодної теорії, тільки практика відповідальності та любові до простору, у якому живемо.
Розробник систем голосування Девід Бісмарк. PhD в галузі верифікованого електронного голосування Університету Суррея, Великобританія (2011), засновник та CEO видавництва «Recito Förlag AB» (Швеція). Сфера інтересів Девіда охоплює імплементацію новітніх технологій у виборчому процесі, верифікацію е-голосування та його прозорість. У 2010 році виступав на TED Global в Оксфорді, Великобританія.
Геронтолог Олександр Коляда. Науковий співробітник Лабораторії Епігенетики Інституту Геронтології НАМНУ, співзасновник американської компанії Titanovo. Олександр займається вивченням генетики старіння, досліджуючи гени, які дозволяють старожилам «обдурити» природу. Що робить нас унікальними та що наука робить сьогодні для того щоб вже завтра ми жили вічно та не старіли- поміркуємо та пофантазуємо разом.
Журналістка Наталія Антелава. Кореспондент BBC News на Кавказі, в Центральній та Західній Азії, співзасновниця codastory.com. Живе та працює в Тбілісі, подорожує та пише про Бірму, Ємен, Узбекистан, Україну, тощо. Наталія розуміє, що таке міжнародна журналістика та чого їй дійсно бракує сьогодні.
Доктор історичних наук, професор Українського Католицького Університету, директор Інституту історичних досліджень Ярослав Грицак. Викладає в Центральноєвропейському університеті (Угорщина), Гарварді (США), НАУКМА (Україна). Учасник Унівської та Несторівської експертних груп. Які саме цінності впливають на розвиток українського суспільства, а також, що може Україна запропонувати світові та собі - аналізуватимемо разом.
Волонтер, підприємець, засновник "Народного Проекту Давид Арахавія. Давид народився в Грузії, але виріс в Україні. Успішну реалізацію своїх проектів Давид протиставляє існуючому суспільному шаблону «відстороненності», доводячи, що синергія творить справжні дива.
Бандурист віртуоз, композитор Одеської Національної академії ім. А.В.Нежданової Георгій Матвіїв. Соліст академічного ансамблю «Чайка», а також лауреат багатьох академічних та джазових конкурсів. Він є винахідником багатьох сучасних прийомів гри на бандурі. Магія творення сучасної музики через етнічні звуки бандури - те що надихає Георгія, бо не лише приносить задоволення, а ще й розповідає світові про чудові традиції українською музики, але з подихом сучасності.
Драматург Ееро Епнер. Ееро - член трупи Естонського державного театру NO99, куратор проекту "Єдина Естонія". Творча діяльність колективу не обмежується лише звичними театральними виставами. Під час виборчої кампанії до Парламенту Естонії в 2010 році, театральна трупа створила фейкову політичну партію "Єдина Естонія». Вони використовували провокаційні методи агітації, і згідно з соцопитуваннями мали рейтинг у 20-25%. Разом з Ееро поміркуємо над проблемами сучасної демократії та впливом театру на суспільство.
Підприємець Захар Пашун. Являється СЕО компанії ELMOB. Чи зможе український електромобіль стати гідною альтернативою автівкам Ілона Маска або як далеко від власного гаража може завести велика ідея. Про це та багато іншого говоритиме Захар зі сцени TEDxKyiv 2015.
Військовий корреспондент Саймон Островський. Відомий американський журналіст та режисер-документаліст видання VICE News. Його репортажі детально висвітлювали події в країнах колишнього Радянського Союзу. Працюючи для багатьох видань, в Україні Саймон сатв відомим, передусім, завдяки серії репортажів "Російська рулетка", що розповідають про події останніх років з поля бою. У 2014 році цей документальний матеріал отримав престижну премію Webby Awards. Нещодавно він випустив документальну стрічку "Солдати селфі: російська армія чекіниться в Україні" для VICE News. Це журналістське розслідування використовує публікації російського солдата в соціальних мережах, щоб відслідкувати переміщення його військової роти з Сибіру до сходу України, спростовуючи офіційну позицію Кремля про те, що Росія не має стосунку до цієї війни. Про сучасні конфлікти та роль медіа в них, зокрема, Саймон поділиться своїми думками на сцені #TEDxKyiv2015
Політолог Євген Глібовицький. Керуючий партнер консалтингової компанії pro.mova, співзасновник hromadske.tv, експерт із довготермінових стратегій, викладач. Засновник Унівської групи та учасник Несторівської експертної групи. Крок від ідеї бажаного майбутнього до України, яка нам дійсно потрібна - це тема Євгена.
Автор і засновник Академії лідерства Ein Prat (Ізраїль) Ерез Ешель. Має досвід роботи в Міністерстві Оборони Ізраїлю та в Міністерстві освіти. Знається на взаємодії громадського суспільства з державними структурами. Він знає, що створити нову еліту без лідерів - неможливо, а навчити лідерству можна лише через неформальну освіту.
Волонтер Віталій Дейнега. Про таких як він кажуть: взяв і зробив. Прикладний математик, професіонал зі сфери ІТ, в один день він створив ініциативу "Повернись живим". Широко відомий у вузьких колах: 95-та окрема аеромобільна бригада, 30-та окрема механізована, спецназ Головного управління розвідки, спецпідрозділ "Омега" та "Альфа" СБУ. І не тільки. Віталій допоможе розібратися нам в тому, що ми знаємо про допомогу, життя та підтримку і як війна змінює людину.
Композитор-імпровізіаніст Павло Ігнатьєв. Його музику часто називають modern classical та modern jazz. Однак сам Павло зумисно не дає визначення своїй музиці. Каже, що вона - без штучно створених рамок, тож так грати чистіше та чесніше. Музикант перфектно володіє класичною технікою гри на фортепіано, відточеною в академіях України, Польщі, Австрії та Німеччини. Музика Павла Ігнатьєва дивно тонка та чуттєва, зривається з кінчиків пальців і завмирає у повітрі. Це експресивне і одночасно врівноважене звучання, що створює неповторну атмосферу та настрій. Павло не записує ноти своїх творів і кожного разу грає їх з пам'яті вдихаючи свіжі почуття й емоції.
І ще один спікер залишився наразі інкогніто і буде анонсований незабаром.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки