Економіст прокоментував цифри зі звіту Яценюка
А тепер правда про гарні цифри усного (чомусь) звіту прем'єр-міністра.
Про "неймовірне" зростання доходів бюджету на 40% як державного, так і місцевих – насправді це результат суто "інфляційного ефекту" при інфляції 42%, тобто реально ще й недобір на 2%, при цьому соцвиплати збільшено лише на 13%. Виникає запитання: де гроші з різниці у 27% збільшення бюджету?.
Про "небачене" збільшення фінансування армії до 100 млрд грн. – насправді зроблено завдяки прямій фінансовій допомозі США на озброєння України у 300 млн. дол. + "воєнний податок", який сплачують платники податків;
Про "визначну" реформу в енергетиці і зменшення збитковості "Нафтогазу України" – насправді монополісти всі залишились, а зменшення збитковості зроблено винятково за рахунок зростання тарифів для населення у чотири (!) рази, а механізм субсидій є схемою перерахунку через 5 мільйонів домогосподарств-одержувачів субсидій коштів з бюджету до монополістів, тобто олігархам, яких прем'єр так "злісно" поборов.
Про "фантастичне" зменшення державного боргу з 73 до 66 млрд доларыв – зроблено на вимогу МВФ про рестуктуризацію і списання, і самим же МВФ оргаізоване і забезпечене.
Про "зростання" економіки у III кварталі на 0,7% "вперше" після 4 років падіння – в III кварталі кожного Божого року відбувається невеликий сплеск росту, бо в цей час аграрії продають цьогорічний урожай, а насправді річне падіння ВВП України в 2015 році складе біля 8%.
У підсумку виникає просте запитання – якщо доходи бюджету зросли на 40%, а соцвиплати лише на 13%, якщо зменшено держаний борг і відповідні боргові платежі з бюджету, якщо золотовалютні резерви НБУ зросли на 7 млрд доларів, а загальну фінансову допомогу Україна, за словами Байдена, отримала на 25 млрд доларів, то, пане прем'єр-міністре, – де всі ці різниці, де всі гроші?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки