Можливі суперники «Динамо». Історія протистоянь. ВІДЕО
З шести ймовірних суперників столичний клуб грав зі всіма, окрім «Вольфсбурга».
1927.kiev.ua пропонує вам згадати, як «Динамо» грало з «Баварією», «Барселоною», «Реалом», «Манчестер Сіті» та «Атлетіко» (Мадрид).
«Динамо» (Київ) - «Атлетіко» (Мадрид)
В історії протистоянь цих команд лише 1 матч. Зате який. 2 травня 1986 року, переповнений «Жерлан», що у Ліоні, Франція. Увага всієї європейської спільноти прикута саме до цього стадіону, до цього матчу. Фіналу Кубка Кубків. Нова «команда-зірка» Лобановського проти команди Луїса Арагонеса. Рівні суперники, інтрига була неймовірною.
Вже на 5-й хвилині сектори з іспанськими вболівальниками притихли. Олександр Заваров встиг першим на добивання і вколотив м'яч у сітку воріт - 1:0. Використовуючи свій звичний стиль гри - вибухаючи моментами, а потім віддаючи супернику ініціативу, при цьому повністю контролюючи ситуацію на полі, «Динамо» провело 80 хвилин. Адже на 85-й хвилині, під час «верхової» атаки, Олег Блохін подвоїв перевагу киян - 2:0.
А на 89-й хвилині Вадим Євтушенко, який з'явився на полі за 20 хвилин до цього, вийшовши один на один з Фільолем, обіграв його та забив переможний м'яч вже у пусті ворота - 3:0.
Київське «Динамо» вдруге у своїй історії здобуло Кубок володарів кубків.
«Динамо» (Київ) - «Манчестер Сіті»
Вперше ці дві команди зустрілись 11 березня 2011 року у рамках 1/8 фіналу Ліги Європи у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського. Тоді британці під керівництвом Роберто Манчіні вважались фаворитами не лише протистояння з «Динамо», але й турніру загалом. Однак команда Юрія Сьоміна довела, що у футбол грають не гроші, а футболісти. І ніякі «алергії» не зашкодять їм, як Баллотелі.
Голи Олега Гусєва та Андрія Шевченка принесли київському клубу впевнену перемогу на своєму полі та гарні шанси на прохід у наступний раунд змагань - 2:0.
Напередодні матчу-відповіді сталась дуже прикра ситуація з одним із лідерів киян - Артем Мілевський у матчі з «Ворсклою» зламав руку і не зміг вирушити на матч до Англії. Однак це не завадило киянам вдало виступити на Батьківщині футболу.
Забивши один гол на початку зустрічі, клуб з Манчестеру не зміг знайти більше «ключів» до воріт Шовковського і в 1/4 фіналу пройшло саме київське «Динамо», яке Арсен Венгер записав у фаворити - 1:0.
На жаль, бар'єр у вигляді португальської «Браги» киянам подолати не вдалось.
«Динамо» - «Реал» (Мадрид)
Історія протистоянь цих команд налічує 10 матчів. 8 - за часів незалежності, 2 - під час радянської історії київського клубу.
Найбільш пам'ятним залишився матч 1999 року, коли на «Олімпійському» у матчі-відповіді 1/4 Ліги чемпіонів «Динамо» впевнено перемогло «королівський» клуб завдяки голам Андрія Шевченка - 2:0 і вийшло у 1/2 фіналу ЛЧ, де кияни провели два незабутні поєдинки проти мюнхенської «Баварії».
У Мадриді був зафіксований паритет - 1:1.
Найбільшої поразки київські динамівці зазнали у 2006 році. Тоді у рамках розіграшу Ліги чемпіонів сезону 2006/2007 на «Сантьягу Бернабеу» команда Анатолія Дем'яненка зазнала катастрофи - 5:1.
Загалом, з 10 поєдинків лише 1 виграли кияни, програвши при цьому у 4 матчах. Ще 5 поєдинків закінчували внічию.
Найчастішим рахунком є 2:2 (фіксувався 3 рази).
«Динамо» (Київ) - «Барселона»
Як і з мадридським «Реалом», «Динамо» провело проти каталонського клубу 10 поєдинків. 2 - у радянські часи, 8 - за часів Незалежності.
Свою першу перемогу над грандом світового футболу кияни здобули у далекому 1993 році. У себе вдома, на «Республіканському», «Динамо» розгромило одного з фаворитів Ліги чемпіонів завдяки голу Павла Шкапенка та дублю Віктора Леоненка - 3:1. Вже через 2 тижні київський клуб вийшов на «Камп Ноу», де зазнав нищівної поразки - 1:4.
Але найбільш пам'ятними залишаються два матчі, які «Динамо» провело під керівництвом Валерія Васильовича Лобановського. Його третя «команда-зірка» потрапила у «групу смерті», разом з ПСВ, «Ньюкаслом» та, звичайно ж, «Барселоною».
Перший матч київський та каталонський клуби провели на полі «Республіканського» стадіону. Неймовірний гол Реброва на початку матчу, Максимова у середині першого тайму та Калітвінцева у середині другого принесли розгромну перемогу «Динамо» - 3:0.
Як заявив на післяматчевій прес-конференції наставник «Барселони» Луї Ван Гал: «Барселона» доведе на своєму полі, що цей рахунок - випадковість».
І дійсно, через 2 тижні, 5 листопада 1997 року, на полі «Камп Ноу», команда Лобановського довела, що київський рахунок - випадковість. Хет-трик Шевченка у першому таймі та гол Реброва майже з центра поля у пусті ворота чітко показали, що Ван Гал не помилявся - 4:0.
Однак після тих славних перемог «Динамо» не змогло здобути жодної перемоги над каталонцями.
З 10 матчів кияни змогли перемогти у 3, зазнавши при цьому 6 поразок та зігравши 1 раз внічию.
«Динамо» (Київ) - «Баварія» (Мюнхен)
Протистояння із цим клубом - одне з найдраматичніших в історії «Динамо». Великі перемоги, прикрі поразки та безглузді нічиї. Усе було у протистоянні цих команд. Свій перший гол у Лізі чемпіонів Андрій Шевченко забив саме цій команді у 1994 році. На жаль, тоді київський клуб розгромно поступився гостям з Німеччини - 1:4.
Перша «команда-зірка» Лобановського зустрілась з «Баварією» у Суперкубку УЄФА у 1975 році. Тоді ці матчі були «добровільними». Хочеш - граєш, ні - не граєш. Рішення про проведення того матчу приймав не лише Валерій Васильович, а й керівництво СРСР. Вирішили зіграти, але ризик для «статусу» тієї країни був величезний. Мовляв, ми перемогли їх під час Другої Світової, а зараз можемо поступитися. Не можна. Треба обіграти!
9 вересня на переповненому «Олімпіаштадіоні» київське «Динамо» більше грало на оборону, аніж йшло вперед. Легендарний гол Олега Блохіна був забитий у середині другого тайму. Обігравши, напевно, найкращих захисників світу того часу - Беккенбауєра, Шварценберга і Ко, нападник київського клубу пробив повз Зеппа Майєра - 0:1.
Матч-відповідь проходив на «Республіканському» стадіоні в Києві. І знову Блохін, і знову він пробив Майєра. Цього разу вже двічі - 2:0. Історичний успіх «Динамо», якому у цьому році виповнилось 40 років.
У 1999 році Лобановський зі своїм «Динамо» знову зустрівся з «Баварією». Та грізна команда Валерія Васильовича, яка громила усіх в Європі, найкращий дует нападників - Ребров та Шевченко, командна гра, якою захоплювався сам Сер Алекс Фергюсон.
Перший матч кияни грали вдома. На 75-й хвилині на табло «Республіканського» було 3:1. Однак надневдала кінцівка матчу привела до того, що баварці силами Еффенберга та Янкера зрівняли рахунок - 3:3.
Матч-відповідь на «Олімпіаштадіоні» зруйнував мрію Лобановського виграти Лігу чемпіонів - 1:0 на користь «Баварії».
Останній раз «Динамо» та «Баварія» зустрічались у 2000 році. Тоді, на полі вже НСК «Олімпійський», господарі виявились сильнішими - 2:0.
Загалом, у 10 поєдинках між цими командами «Динамо» перемагало 4 рази. 5 разів кияни програвали та ще одного разу була зафіксована нічия.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки