MENU

CNN зацікавилося Павлом Дуровим. 10 фактів про засновника "Телеграма"

4302 0

Павло Дуров – це невловимий засновник "Телеграма", додатка що потрапив у центр скандалу щодо шифрування.

"Телеграм" є конкурентом "ВотсАпа", створенного компанією "Фейсбук". Використовує два рівня шифрування, до того ж має амбіції стати найшвидшим і найбезпечнішим, ніж інші служби обміну повідомленнями.

Користувачі можуть отримувати і надсилати файли друзям, створювати чати з більш як 200 членами, або створювати "спеціальні таємні бесіди", де повідомлення самознищуються.

Терористи ІДІЛ використовують зашифровані таємні додатки, такі як "Телеграм", для спілкування між собою. Лейт Aльхорі, директор з досліджень в Flashpoint Global Partners, назвав його "нової гарячої штучкою серед джихадистів".

"Але ким саме є Павло Дуров, творець цього додатку?" - запитує видання Money.CNN. Що відомо про нього?

1. Його часто називають "російським Марком Цукербергом".

Перед "Телеграмом", у 2006-му він створив "Вконтакті" (зараз називається VK), популярну російську соціальну мережу, яка в Росії є альтернативою "Фейсбуку".

2. Він емігрував з Росії.

У 2014 році він вирішив рятуватися втечею зі своєї рідної країни через відмову виконувати вимогу російського уряду з оприлюднення відомостей українських користувачів. У той момент уряд Росії хотів узяти контроль над Інтернетом.

3. Він колись запропонував роботу Едварду Сноудену.

Коли Росія запропонувала Сноудену тимчасовий притулок в 2013 році, Дуров запропонував йому роботу в якості розробника програмного забезпечення по безпеці в "Вконтакті". В той час Дуров був переповнений гордістю за свою країну: "В такі моменти я пишаюся своєю країною, і жалкую щодо курсу, який взяли Сполучені Штати - країна зраджує принципи, на яких була побудована". Також він називав Сноудена своїм персональним героєм.

4. Дуров вважає інші меседжери "відстойними".

Тому він і його брат Микола заснували в 2013 році "Телеграм". "Коротко кажучи, не важливо як багато меседжерів є, якщо всі вони - відстійні" - сказав Дуров у інтерв'ю на конференції TechCrunch Disrupt у вересні.

"Телеграм" досяг 2 мільярдів повідомлень, відправлених за день, це зростання в два рази, порівнюючи з груднем. Хіба це не приголомшливо?" – написав Дуров 15 травня 2015 року

5. Він більше стурбований проблемами конфіденційності, ніж загрозою тероризму.

Якщо на ситуацію подивитися статистично, і на декілька секунд відключити емоції... вірогідність, що ви або я будемо мертвими внаслідок тероризму дорівнює нулю", - сказав Дуров Ерін Маклохлан з CNN International у вересні цього року. "Вірогідність, що ми потрапимо в автомобільну аварію в мільйон разів вище, ніж те, що ми постраждаємо внаслідок терористичного акту".

6. Він вважає, що вигода від можливості приватно спілкуватися переважає затрати.

Після повідомлень про те, що терористи ІДІЛ використовують "Телеграм" для комунікації, в "Телеграм" повідомили, що заблоковано 78 каналів на 12 мовах, по яких спілкувалися терористи. Приватне листування членів ІДІЛ не зачепили.

Але це не значить, що шифрування - погане.

"Ми думаємо, що забезпечення такого виду приватної безпеки для мас, з яких 99,999% не мають нічого спільного з тероризмом, більшу загрозу ми маємо з іншого боку, - зазначив Дуров у розмові з Маклохлан, додавши, - терористи завжди знайдуть безпечний спосіб комунікації".

7. Він думає, що французький уряд у відповідальності за терористичні атаки ІДІЛ у Парижі.

Дуров каже, що французькі «політика та безтурботність... призвели до трагедії».

Він сказав, що уряд збирає кошти з «безбожно високих податків» від своїх громадян і витрачає їх на «ведення безглуздих війн».

8. Не заради грошей.

Павло Дуров підтримує "Телеграм" з «щедрих пожертвувань» з власних коштів.
«Якщо фінанси "Телеграм" вичерпаються, ми запросимо наших користувачів пожертвувати або введемо необов'язкові платні функції для досягнення рівня фінансової стабільності».

9. Він мандрівник по різних країнах усього світу, а також талановитий фотограф.

Його аккаунт в "Інтаграмі" заповнений чудовими світлинами пейзажів і іноді своїми фотографіями. На недавніх фотографіях стоять локації: Фінляндія, Барселона, Рим, Сан-Франциско, Нью-Йорк. (Хоча Дуров народився і виріс в Санкт-Петербурзі, в Росії, а частину свого дитинства провів в Італії).

Одна із світлин Дурова-фотографа

10. Але жодне місце він не називає своїм домом.

«Я вважаю за краще не відмічати місце на карті. Я думаю, що ми повинні менше залежати від застарілої концепції під назвою «країни».

Він не шкодує, що виїхав з Росії: «Я по-справжньому щасливий (що емігрував), моя нова компанія набагато більш успішна, ніж попередня». Але він може повернутися одного разу. «Я не впевнений у намірі повернутися в Росію на постійне проживання».

Оригінал: Money.CNN
Переклад: UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини