MENU

Як поляки з українцями один до одного за книгами їздять

2280 0

В рамках проекту Культурно-освітньої Академії Гете Інституту культурні діячі з усіх куточків України протягом трьох місяців разом працюють над можливими ініціативами з розвитку культури на периферії. Спеціально для lb.ua вони розповідають, як і що роблять, щоб змінити свої міста вже сьогодні.

Людмила Жирик, заступник директора з інформаційних технологій та євроінтеграції Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.Франка (Івано-Франківськ), розказує, як їхня бібліотека стала найіноваційнішою і дуже популярною серед мешканців міста.

«Ми вже більше п'яти років співпрацюємо з Польщею. Місто Ополє у Польщі - це побратим Івано-Франківська і в рамках співпраці підписана угода між нашою бібліотекою і публічною бібліотекою ім. Емануеля Смолкі в Ополє. В рамках цього проекту ми обмінюємось літературою на закріплену суму і маємо фахові поїздки. Польські фахівці приїжджають до нас, дивляться нашу роботу в різних регіонах Івано-франківської області. І ми їздимо до них і дивимось, як працюють польські бібліотеки, черпаємо, що можемо взяти для себе. Відповідно, польською книгою ми вже десь теж заповнені.

Віднедавна ще маємо чеську літературу. Центр «Чеська полиця», який був відкритий завдяки візиту радника посла Чехії в Україні, яка була з візитом в Івано-Франківську і зайшла до нас в бібліотеку, де побачила наскільки в нас застаріла чеська книга. Тому було прийнято рішення, що треба починати оновлювати бібліотечний фонд. Створили так звану «Чеську полицю». Було офіційне відкриття від посольства Чехії, під час якого до фонду бібліотеки було передано понад 50 видань сучасної чеської книги. Для нас це дуже актуально, бо в нас є відділення чеської мови в Прикарпатському університеті. Тепер студенти мають, куди прийти, щоб щось нове почитати. Нещодавна до нас приїжджав представник посольства Франції і вони також планують відкрити декілька центрів на Західній Україні, адже ті, які були на Сході тимчасово не функціонують у зв'язку з ситуацією, що склалася».

Культурно-освітня академія


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі



Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини