MENU

Арсеній Фінберг: господар, який приймає гостей у своє місто

2056 0

Арсеній Фінберг

Київський бізнесмен, волонтер і активіст, засновник проекту «Интересный Киев» розповів "Мегаполісові" про те, якою бачить столицю сьогодні, і яка вона в його мріях. Читайте також про те, як вразити містом іноземця, якщо ви не володієте його мовою, та чим здивувати киянина, який ще не мав часу насолодитися нестандартними київськими маршрутами

Про Київ зараз

Це – дуже красиве місто, одне з найгарніших у Європі. Дуже багате і дуже зелене. Із поєднанням європейської та слов'янської – якщо можна так узагальнити – архітектури. Місто з унікальним ландшафтом, із розкішними природними ресурсами. Але, на жаль, місто занедбане.

Про Київ мало піклуються. Тут "бути чи не бути" вирішують гроші, а не кияни. Це місто, в якому не діють закони і правила. Згадати хоча б вулицю Нижній вал із його "подільським монстром". Це місто, де, на жаль, скупчено занадто багато влади різних рівнів, яка може просто ігнорувати законодавство.

Найбільшою проблемою нашого міста є невиконання чинного законодавства України. Коли я став розбиратися з історичними пам'ятками, то зрозумів, що закон про охорону історичних пам'яток є досить непоганим, але реально він не виконується. Зараз я намагаюся зрозуміти, що треба зробити, аби його почали виконувати.

Пам'ятник Богданові Хмельницькому

Про улюблене місце в Києві

Так історично склалося, що одне з моїх найулюбленіших міст Києва – це схили Татарки. Туди я привів свою майбутню дружину. Вночі. Чим дуже її шокував. Але краєвиди, які відкриваються зі Щекавиці чи з Юрковиці мало з чим можна порівняти.

Я також дуже люблю Андріївський узвіз. Я закінчив школу №25 над ним, а потім закінчив Могилянку під ним. Я взагалі люблю Поділ. Напевно, мій Київ – кінця ХІХ – початку ХХ століття.

Андріївський узвіз

Про Київ мрії

Це місто, в якому влада виконує суто сервісну функцію. Місто, яке належить киянам. Тут саме містяни вирішують, де і що будувати. Що дозволяти, а що забороняти. Де кияни передусім відслідковують порушення щодо історичних пам'яток і забудов, де мешканці мають реальний вплив на дії забудовників. Це місто, де кияни піклуються про парки, можуть їх змінювати, перетворювати на красиві, чисті, європейські. Створювати на їхній основі громадські простори.

Парк "Кіото"

Як познайомити іноземця з Києвом, якщо не володієш його мовою

Я провів би його на дах якоїсь багатоповерхівки. Наприклад, класний краєвид відкривається на верхівці бізнес-центру Леонардо. Я б намагався знайти такий дах, із якого видно максимально багато різного Києва.

Як вразити Києвом киянина

Я б показав йому дворик із фресками і мозаїками позаду Музею західного та східного мистецтва Богдана та Варвари Ханенків. Моє завдання – зацікавити киянина дивитися на щось окрім стандартних маршрутів.

Аліна БОДНАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини