MENU

Русифікація є духовною окупацією. У петиції Порошенкові нагадали про важливість мовної політики

4077 3

На офіційному сайті президента України оприлюднено електронну петицію "Проголосити 2016-2025 роки Десятиріччям повернення Україні української мови". Її автор, художник Олександр Мельник, наголошує на потребі законодавчо забезпечити "незворотність процесів дерусифікації України", насамперед на рівні державних органів

Петиція Президентові України Петрові Порошенку.

Проголосити 2016-2025 роки Десятиріччям повернення Україні
української мови.

Вельмишановний пане Президенте!

Моєю реакцією на проголошення Вами 2016-го Роком англійської мови в Україні був відкритий лист до Вас від 10 грудня 2015 року з пропозицією оголосити його Роком повернення Україні української мови. У висновку я писав, що краще було б скласти програму на 5-10 років з планом конкретних дій на кожен рік.

Але у відповіді з Адміністрації Президента не знайшов нічого про Ваші конкретні плани в мовній політиці. Тому тепер звертаюся до Вас уже з петицією про оголошення 2016-2025 років Десятиріччям повернення Україні української мови, причому 2016 рік повинен стати вирішальним. У цьому році Вами, Верховною Радою, Кабінетом Міністрів повинні бути прийняті укази, закони, постанови, які на законодавчому рівні гарантували б незворотність процесів дерусифікації України, починаючи з державних органів від найвищого до найнижчого рівня.

Саме з цього починали чехи 1918 року в геть понімеченій Чехословаччині, тільки-но відновили свою державність, як і ми після більш ніж трьохсотлітнього бездержавного існування. З цього починав їх президент-патріот Томаш Масарик. У результаті, вже за декілька років чеська мова запанувала в усіх сферах громадського життя країни! Українці ж на двадцять п'ятому році незалежності змушені через суд добиватися, щоб службовці зверталися до них українською.

Як би реагував на таке Президент Масарик? Як реагуєте Ви, пане Президенте? Я хочу почути реакцію Президента України, за якого я агітував і голосував.

В час тотальної війни Росії проти України, коли саме найбільш зросійщені регіони, в яких знищена мовна, духовна тотожність з Україною, не змогли протистояти московській агресії, нам необхідно усвідомити, що РУСИФІКАЦІЯ Є ДУХОВНОЮ ОКУПАЦІЄЮ. Тому нашим гаслом до дії повинно стати: "ДЕРУСИФІКАЦІЯ = ДЕОКУПАЦІЯ".

Маємо пам'ятати слова великих наших поетес – Ліни Костенко: "Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову." та Лесі Українки: "Нація повинна боронити свою мову більше, ніж свою територію."

Щоб боронити мову, не потрібні автомати і танки – потрібні мудрі закони. Не потрібно жертвувати людські життя – потрібно жертвувати лише посадами міністрів, держСЛУЖБОВЦІВ, що зневажають мову народу, якому повинні СЛУЖИТИ.

Потрібна Ваша, пане Президенте, добра воля.

Олександр Мельник, художник


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини