Як впоратись з дитячим егоїзмом?
1. Зверніть увагу на свою поведінку і вчинки
Якщо дитина спостерігає прояви егоїзму у власних батьків, недивно, що через деякий час у не проявляться такі самі якості.
2. Заохочуйте бажання робити добрі і корисні справи
Привчати дитину допомагати по дому, проявляти турботу про близьких людей, робити благородні вчинки, наприклад, ділитися чимось. Важливо, щоб дитина усвідомила: відчувати радість можна не тільки, задовольнивши себе, але й потішивши іншого.
3. Зробіть добірку «правильних» фільмів та книг
Давно помічено, діти краще засвоюють інформацію з книг та кіно: справи і вчинки улюблених героїв змусять їх глибше замислитися над власною поведінкою, ніж поради і докори батьків.
4. Заведіть домашнього улюбленця
Якщо житлові умови дозволяють, заведіть домашнього вихованця. Піклування про домашніх тварин навчить відповідальності і допоможе стати турботливим.
5. Виховуйте в дитині самостійність
Припиніть допомагати дитині в тих справах і завданнях, які дитина може виконати сама. Необов'язково сидіти поруч, поки вона робить уроки, обслуговувати за столом, прибирати розкидані речі. Виховуйте в дитині самостійність, це допоможе уникнути проблеми дитячого егоїзму.
6. Заохочуйте дитину, коли вона радіє успіхам друзів
Запитуйте не тільки про її справи, а й про справи друзів. Стимулюйте позитивно оцінювати досягнення однолітків.
7. Не з'ясовуйте стосунки при дитині
Це руйнує картину світу. Відчуття стабільності, передбачуваності та безпеки дуже важливе для дітей, а його втрата підсилює схильність до егоїзму.
Як впоратись з дитячим егоїзмом?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки