MENU

Низька температура в квартирах: нова енергетична політика уряду

4527 5

Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин розкритикував підприємства теплокомуненерго за перевитрату газу.

Також міністр зазначив, що при більшому виробництві тепла теплокомуненерго не отримають від держави компенсації з різниці тарифів, оскільки вони не передбачені у бюджеті-2016: "Я не знаю, за який рахунок ви збираєтеся це компенсувати. Компенсації з різниці в тарифах цього року не передбачено".

Низька температура протягом перших десяти днів січня продемонструвала нову енергетичну політику уряду України у питанні забезпечення теплом населення. Політика полягає у економії газу за рахунок зниження температурного режиму в квартирах громадян. Новий морозний прогноз погоди на другу половину січня, на жаль, знову змусить багатьох мешканців днювати і ночувати у холодних квартирах при температурі у кращому випадку 12-16 градусів. Також особливо це відчують як дитячі садки і школи, де не оголошено карантин, так і лікарні з бюджетними установами.

Головний принцип нової енергетичної політики уряду полягає у зниженні обсягів поставок газу для теплокомуненерго, яким вистачає газу для забезпечення у квартирах температури лише на рівні 12-16 градусів.

"Поясніть їм (теплокомуненерго), що газ треба економити, а рахунки треба виставляти тільки за те, що громадяни країни отримали тепло у своїх квартирах", - заявляв прем'єр Яценюк.

"Сховав голову у пісок" голова "Нафтогазу" Коболев, який запам'ятався тим, що увесь минулий неймовірно теплий опалювальний сезон (2014-2015 рр.) і напередодні поточного сезону розхвалював і закликав населення звикати жити при температурі 16-18 градусів у квартирах.

Коболев жодного разу під час морозів у січні цього року не підтвердив свою позицію щодо корисності 12-16 градусів у квартирах. Тим паче жодного разу "Нафтогаз" не вибачився перед населенням (а серед них і діти, і старші люди) за те, що свідомо обмежує поставки газу для ТКЕ.

На цьому фоні життєрадісна рекомендація громадянам прем'єра Яценюка "не платити" за холодні дні і температуру нижче 12 градусів, а вимагати перерахунку - це ніщо інше, як витончена політична іронія над власним народом. Кількість людей, які ризикнуть не оплатити рахунок, будуть лічені одиниці. Як і тих, хто встиг пройти складну процедуру систематичного виклику і фіксації заниженої температури у квартирі з боку ЖЕКів. Тому залишається сподіватися на перерахунок з боку ТКЕ.

А от уряд буде в "плюсі". Буде використано менше газу. Хоча, за приблизними оцінками, у такий "холодний" спосіб вдасться зекономити максимум до 500 млн куб. м газу за опалювальний період (всього ТКЕ споживають 8 млрд куб. м). Також частина споживачів все одно буде змушена оплачувати тепло по тарифам, які виявилися суттєво завищеними. Оскільки за результатами квитанцій у листопаді і грудні будинки без теплового лічильника оплачували вартість тепла майже удвічі більше. Середня двокімнатна квартира у столиці без будинкового теплового лічильника оплачувала 750 грн за опалення, а з лічильником - 400 грн.

Фактично уряд повинен вести мову не про перерахунок, а про перегляд тарифу на тепло для таких квартир. І в такому випадку не потрібно буде ні "штучно" економити газ, ні здійснювати перерахунок. Населення буде здатне фінансово оплатити вартість тепла при умові зниження вартості 1 Гкал з нинішніх середніх 650-750 грн - до середнього рівня 400-450 грн.

Юрій Корольчук


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини