MENU

Диванна сотня світу: інструкція з порятунку Землі для ледарів

842 1

ООН наприкінці 2015 року запропонувала світові зосередитися на 17 глобальних цілях сталого розвитку. Викорінити крайню бідність. Перемогти нерівність і несправедливість. Зупинити зміну клімату. Нічого собі задачки! Глобальні цілі  –  це важливі завдання, для досягнення яких необхідні спільні зусилля урядів, міжнародних організацій, світових лідерів та громадян світу. Здається неймовірним, що звичайна людина може якось вплинути на цей процес. Так що ж, просто опустити руки?

Звісно, не все це можна реалізовувати в українських реаліях. Місцева Економіка радить взяти на озбороєння кілька пунктів і поступово зробити їх звичкою. Поділіться практикою із друзями та колегами.

Перший рівень: зірка дивану. Речі, які можна зробити, навіть не встаючи з дивану

1. Економте електрику. Підключіть побутову техніку (у тому числі і комп'ютер) до подовжувача і вимикайте його повністю, коли техніка не використовується.

2. Перестаньте користуватися паперовими квитанціями: сплачуйте рахунки через інтернет або мобільний телефон. Немає паперу  –  немає потреби знищувати ліси.

3. Натискайте не тільки "Мені подобається", а й "Поділитися". Якщо ви побачили в соціальних мережах цікаве повідомлення про права людей або зміну клімату, поділіться ним, щоб ваші знайомі теж його побачили.

4. Не мовчіть! Закликайте місцеву та національну владу брати участь в ініціативах, що не завдають шкоди людині та планеті.

5. Не друкуйте зайвого. Побачили в інтернеті щось, що хочете запам'ятати? Зробіть позначку в блокноті, а краще  – цифрову замітку і збережіть папір.

6. Вимикайте світло, якщо воно вам не потрібно.

7. Проведіть невелике інтернет-дослідження і купуйте тільки в тих компаній, про які знаєте, що вони використовують екологічно відповідальні методи і не завдають шкоди навколишньому середовищу.

8. Повідомляйте про інтернет-грубіянів. Якщо ви побачили образи на форумі або в чаті, скористайтеся відповідною функцією і повідомте про кривдника.

9. Будьте в курсі. Слідкуйте за місцевими новинами і не випускайте з уваги глобальні цілі, читаючи інформацію на веб-сайтах або в соціальних мережах.

10. Розкажіть в соціальних мережах про свої дії з досягнення глобальних цілей, використовуючи гештеґ #globalgoals.

11. Нейтралізуйте викиди вуглецю! Ви можете розрахувати свій вуглецевий слід і придбати квоти на викиди на сайті "Кліматична нейтральність зараз".

Другий рівень: герой квартири. Речі, які можна зробити у себе вдома

1. Сушіть білизну на відкритому повітрі. Нехай ваше волосся і одяг сохнуть природним шляхом, без використання техніки. При пранні переконайтеся, що бак машини заповнений цілком.

2. Приймайте душ недовго. Приймаючи ванну, ви витрачаєте набагато більше літрів води, ніж при 5-10-хвилинному душі.

3. Їжте менше м'яса, птиці та риби. На виробництво тваринної їжі йде більше ресурсів, ніж на вирощування рослинної.

4. Якщо ви не можете з'їсти свіжі продукти і залишки до того, як вони зіпсуються, заморозьте їх. Крім того, якщо ви знаєте, що на наступний день вже не захочете доїдати приготоване вчора, заморозьте продукцію. Це заощадить і їжу, і гроші.

5. Переробка паперу, пластику, скла й алюмінію запобігає розростанню сміттєзвалищ.

6. Робіть компост. Переробка недоїдків в компост знижує вплив на клімат; крім того, це дозволяє повторно використовувати їх поживні речовини.

7. Купуйте товари в мінімальної упаковці.

8. Намагайтеся не нагрівати духовку заздалегідь. Якщо тільки вам не потрібна конкретна температура для випічки, вмикайте духовку в той момент, коли кладете в неї їжу.

9. Герметизуйте вікна та двері, щоб підвищити енергоефективність.

10. Налаштуйте термостат: взимку потрібна більш низька температура, ніж влітку.

11. Замініть стару техніку і лампочки на енергоефективні.

12. За змогою  встановіть сонячні батареї. Це також скоротить ваші витрати на електрику!

13. Купіть килим. Килими зігріють ваш будинок і дозволять виставити на термостаті більш низьку температуру.

14. Вибирайте екологічні підгузники. Одягайте свою дитину в підгузники з тканини або біопідгузники нових, екологічно відповідальних марок.

15. Прибирайте сніг вручну. Ви позбудетеся шуму і вихлопів снігоочисника і зробите фізичну зарядку.

16. Користуйтеся картонними сірниками. На відміну від пластмасових запальничок їм не потрібен бензин.

Третій рівень: душа кварталу. Речі, які можна зробити за порогом дому


1. Купуйте по сусідству. Підтримка місцевого бізнесу забезпечує зайнятість і допомагає скоротити пробіг вантажних автомобілів.

2. Купуйте з розумом. Плануйте готування, використовуйте списки і уникайте спонтанних покупок. Не піддавайтеся на маркетингові виверти, що змушують купувати більше продуктів (особливо тих, що швидко псуються), ніж вам потрібно. Може бути, вони коштують дешевше в перерахунку на вагу, але в кінцевому підсумку виявляться дорожчими, коли більша їхня частина опиниться в сміттєвому відрі.

3. Не уникайте купівлі овочів та фруктів непривабливого вигляду. Багато овочів і фруктів викидають через "неправильний" розмір, форму або колір. Купивши на ринку таку продукцію, ви використовуєте їжу, яку можуть викинути.

4. Замовляючи в ресторані морепродукти, запитуйте: "Ви подаєте морепродукти, вирощені з використанням раціональних методів?". Нехай ваші улюблені компанії знають, що ви купуєте безпечні для океанів морепродукти.

5. Купуйте морепродукти, вирощені з використанням раціональних методів. Є безліч додатків, наприклад цей, які підкажуть вам, які продукти безпечні.

6. Ходіть пішки, їздіть на велосипеді або громадському транспорті. Поїздки на машині залиште для великих компаній.

7. Використовуйте багаторазову пляшку для води і чашку для кави. Ви будете виробляти менше сміття і навіть заощаджуватимите у кав'ярні.

8. Ходіть за покупками зі своєю сумкою. Відмовтеся від пластикових пакетів і почніть носити з собою багаторазові сумки. Вам не потрібен цілий оберемок серветок. Беріть рівно стільки, скільки вам потрібно.

9. Купуйте вживані речі. Нове не обов'язково означає краще. Подумайте, яке нове застосування можна знайти речам з секондгендів.

10. Дбайте про свій автомобіль. Полагоджений автомобіль викидає менше токсичних газів.

11. Віддавайте те, що вам непотрібно. Місцеві благодійні організації дадуть друге життя одягу, книгам і меблям, якими ви користувалися акуратно.

12. Використовуйте своє право обирати керівників своєї країни і місцевої громади.

Oleks Suprunets


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини