MENU

Запуск ринку землі: в Мін'юсті порадили, як українцям уберегти свої ділянки від шахраїв

948 2

Запуск ринку землі: в Мін'юсті порадили, як уберегти свою ділянку від шахраїв

Вже з 1 липня набуває чинності Закон, який відкриває ринок землі в Україні. Це дозволить громадянам вільно купувати та продавати землі сільськогосподарського призначення, які належать їм на праві приватної власності.

Однак до цієї події має бути готова не тільки держава, а й власники земельних ділянок. У Міністерстві юстиції особливу увагу українців звертають на кілька моментів напередодні запуску ринку землі, інформує UAINFO.org.

Читайте також: Юрий Романенко: Взрывной земельный вопрос

Як говориться в повідомленні відомства, власникам земельних ділянок рекомендується дотримуватися двох правил:

  • Подбайте про присвоєння земельній ділянці кадастрового номера. Це так званий аграрний паспорт для землі, і без такого кадастрового номера неможливо буде здійснити жодної юридичної операції із землею.
  • Подбайте, щоб речові права на земельну ділянку, тобто оренда або власність, були обов'язково внесені до відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

 

"У більшості людей право на землю перебуває тільки на паперових носіях. А це – відкритий шлях для шахраїв, які можуть підробити документи та звернутися, наприклад, до нотаріуса з підробленим документом. Крім того, коли немає оцифрованих даних у реєстрі, ніхто не знає, хто власник, крім того органу, який видавав документ, в архіві якого лежить другий примірник документа", – інформують у Мін'юсті.

Читайте також: Влада ігнорує думку народу, лише референдум здатен зупинити розпродаж землі, – експерт

Про оцифрування даних можна подбати й до 1 липня, і після цієї дати. Тому громадянам рекомендують звернутися з наявними документами на земельну ділянку до нотаріуса або до державного реєстратора і подбати про внесення даних до відповідного реєстру.

У Мін'юсті також особливу увагу звертають на "рейдерство" – воно не визначено законодавством, проте трапляється в реальному житті. Може бути два види рейдерства:

  • "Реєстраційне рейдерство", коли державним реєстратором здійснено незаконну реєстраційну дію. Тоді людині треба звертатися зі скаргою на дії державних реєстраторів до Міністерства юстиції, в Офіс протидії рейдерству.
  • На підставі підробки документів. У цьому випадку варто звертатися до Національної поліції. Це вже шахрайство, яке повинно бути розслідувано як кримінальна справа. Тепер Міністерство юстиції не має повноважень реагувати на такі порушення.

 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини