MENU

В Україні заборонили трансляцію ще 15 російських каналів

2502 2

11 лютого Національна рада вилучила із Переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України, 15 російських телеканалів. Рішення ухвалено за результатами моніторингу каналів, які ретранслюються в кабельних мережах України і не є підписантами конвенції, і набуде чинності через місяць після його оприлюднення, повідомили у прес-службі відомства.

"У зв'язку з виявленими під час моніторингу із 16 по 28 січня 2016 року порушеннями вітчизняного законодавства відтепер на території країни не можуть ретранслюватися такі телеканали: «Совершенно секретно», «Кто есть кто», «Шансон-ТВ», «Парк развлечений», «Мир сериала», «Авто плюс», «Кухня ТВ», «КХЛ», «Наука 2.0», «Моя планета», «Телекафе», «Боец», «Время: далекое и близкое», «Настоящее Страшное Телевидение» («НСТ») і «Сарафан»", - йдеться у повідомленні.

Голова Національної ради Юрій Артеменко повідомив, що основними причинами для вилучення цих телеканалів із Переліку іноземних програм стали порушення законодавства в частині національної безпеки і законодавства про рекламу. Йдеться про показ персон, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, і показ реклами, яка в Україні заборонена в ефірі іноземних телерадіоорганізацій, якщо вони не підпадають під юрисдикцію держав˗членів Європейського Союзу або держав, що ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.

В ефірі «Совершенно секретно» 28 січня 2016 року зафіксовано трансляцію документального фільму «Ксения Раппопорт. Игра без правил», що містив інтерв'ю з М. Порєченковим. Також під час моніторингу 24 і 26 січня 2016 року зафіксовано розміщення комерційної реклами.

Телеканал «Кто есть кто» із 22 по 24 січня 2016 року транслювався документальний фільм «Иван Охлобыстин. Поп-звезда» (2011 р.), заборонений Державним агентством України з питань кіно для розповсюдження і демонстрування на території України згідно зі статтею 15-1 Закону України «Про кінематографію».

На каналі «Шансон-ТВ» у період із 17 по 19 січня 2016 року зафіксовано розміщення аудіовізуальних творів за участю осіб, яких внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці - Л. Лещенка, Г.Лепсверідзе (Г. Лепса), О. Розенбаума, Й. Кобзона. Також транслювалася комерційна реклама.

Показ програм за участі Г.Лепсверідзе (Г. Лепса), М. Расторгуєва і С. П'єхи зафіксовано з 18 по 20 січня 2016 року на телеканалі «Парк развлечений». Наявною була і комерційна реклама.

«Мир сериала» 22, 23, 26 січня 2016 року транслював серіал «Богатство» за участю О. Табакова. У цьому серіалі роміщувалася і комерційна реклама.

Телеканал «Время: далекое и близкое» в період із 17 по 19 січня 2016 року транслював у своїх програмах аудіовізуальні твори за участю персон, що внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, - Й. Кобзона, Ф. Бондарчука, Є. Стеблова, О. Табакова, С. Безрукова, Г.Лепсверідзе (Г. Лепса), В. Самойлова, Валерії Перфілової (Валерії). Також зафіксовано розміщення комерційної реклами обсягом 01:20:40.

Із 16 по 21 січня 2016 року в ефірі телеканалу «Сарафан» зафіксовано трансляцію передач «Фестиваль юмора «Юрмала» і «Фабрика смеха» за участю Ю. Гальцева, якого внесено до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці. Розміщувалася і комерційна реклама.

В ефірі інших телеканалів зафіксовано розміщення комерційної реклами, що є порушенням вимог частини дев'ятої статті 13 Закону України «Про рекламу». Це, зокрема, такі мовники: «Авто плюс», «Кухня ТВ», «КХЛ», «Наука 2.0» (01:20:40), «Моя планета» (00:56:18), «Телекафе» (00:21:54), «Боец» (00:03:45), «Настоящее Страшное Телевидение» (НСТ).

За пропозицією заступника голови Національної ради Уляни Фещук вирішено дати провайдерам місяць для виконання цього рішення, тому воно набуде чинності через місяць із часу його оприлюднення.

Водночас член Національної ради Сергій Костинський зазначив, що регуляторний орган і надалі моніторитиме іноземні програми, що мають юрисдикцію країн, які не підписали Європейську конвенцію про транскордонне телебачення.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини