MENU

Про що бреше російське телебачення

2363 0

Тижневий огляд основних тем федеральних російських телеканалів.

1. Підрив державності України

Той факт, що колишній голова Одеської ОДА Саакашвілі перетнув кордон України, хоча був позбавлений українського громадянства, розцінили як ознаку слабкості України. Суверенітет України постійно ставили під сумнів на "Первом канале" й у ток-шоу "60 минут" на каналі "Россия-1".

Гості стверджували, що України "нема", є "південна гілка російського народу", що "це держава", побудована на "брехні", яку не можна сприймати "всерйоз", "несформована" нація і "несформована" держава. Також прозвучало, що це держава, яку "контролюють" США і Європа, й живе вона за їхній "рахунок" тощо, а значить, де-факто "перестає існувати". Деякі учасники ток-шоу заявили, що, можливо, Саакашвілі пов'язаний зі Кремлем.

Читайте також: Ритуали коло багаття пропаганди: без них Росії не зрозуміти

Кульмінацією стала заява в одному з ток-шоу "Первом канале" що за поверненням Саакашвілі в Україну варто бачити ініціативу Сороса, улюбленої мішені російських ЗМІ.

2. До влади у Вашингтоні прийшли військові

Повідомляючи про напружені стосунки з Північною Кореєю, "Вести недели" назвали США "стратократією", де політична міць перебуває в руках армії. Ішлося про трьох генералів, які обіймають ключові посади і буцімто керують Сполученими Штатами: це нинішній очільник апарату Білого дому Джон Ф. Келлі, радник президента з національної безпеки Г. Р. Макмастер і міністр оборони Джеймс Меттіс.

"Це ще не хунта, але свого роду стратократія, як влада військових", – заявляє телеведучий Дмитро Кисельов.

Раніше російські телеканали активно звинувачували адміністрацію Обами у відчутних сьогодні промахах. Тепер, судячи з новин НТВ, "безжальна русофобія і полювання на відьом" тривають і за Трампа, зовсім як раніше.

3.Польща, Литва і битва за історію

У програмі "Вести недели" в одному з репортажів із Польщі пролунали натяки на те, що Польща, можливо, була ініціаторкою Другої світової війни, і твердження, що саме Сталін передав Литві "польське місто Вільно".

Обидві заяви ігнорують історичні факти, що містяться в секретних протоколах пакту Молотова – Ріббентропа, згідно з якими Європа була поділена між Німеччиною і Радянським Союзом на сфери впливу. Серед інших у радянській сфері впливу виявилися Східна Польща й Литва.

Читайте також: Як чинити з російськими пропагандистами

"Вести недели" малюють Польщу націоналістичним агресором, який протягом минулого століття прагнув захопити контроль над Литвою, Україною і самою Росією.

Новий польський закон вимагає вилучення зі громадських пам'ятників елементів, які прославляють комунізм або "будь-який інший тоталітарний режим". На "Первом канале" у "Время покажет" обговорювали цю тему, ініціаторів назвали "європейським "Талібаном", порівнюючи їх із "ІДІЛ".

Олег ПОКАЛЬЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини