MENU

"Ми підтверджуємо свою оцінку щодо неадекватності Мінських домовленостей", - заява "Батьківщини"

2573 0

Про недостатність та неадекватність Мінських домовленостей для досягнення стійкого миру на Сході України йдеться в заяві партії "Батьківщина".

У зверненні щодо підсумків Мінських домовленостей говориться, що минув рік з дати підписання «Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей» (Мінськ -2), півтора роки з часу підписання Мінського Протоколу та Меморандуму (Мінськ-1) та два роки з початку агресії Російської Федерації проти України. І цей термін є достатнім для оцінки обраної політики та інструментів її реалізації. Не можна й надалі стверджувати, що «минуло мало часу» і «передчасно робити висновки».

У "Батьківщині" підтверджують свою оцінку щодо неадекватності та недостатності Мінських домовленостей для досягнення стійкого миру на Сході України та відновлення суверенітету і територіальної цілісності України.

Ахіллесовою п'ятою Мінська-2 називається довільне поєднання і змішування в одному «кошику» комплексу нагальних безпекових заходів з політичними заходами пошуку всеохоплюючого і стійкого мирного рішення.

У політсилі переконані, що необхідна першочергова імплементація повноцінного «безпекового пакету» як передумова для «політичного пакету».

Говориться про відсутність з боку Російської Федерації реальних кроків, спрямованих на його виконання. Припинення вогню є нестійким з 60-80 обстрілами за день та поверненням важкого озброєння. Росія продовжує постачати військову техніку, боєприпаси та військових і контролює все, що відбувається на майже 500 кілометрах нашого державного кордону, не дозволяючи ані Україні, ані міжнародним спостерігачам з ОБСЄ отримати повний і безперешкодний доступ до нього. Майже 2 мільйони наших громадян стали біженцями у власній країні.

У "Батьківщині" вважають, що Мінський «політичний пакет» є недостатнім. Більш того, деякі складові його змісту, правових норм, послідовності та термінів імплементації містять ознаки обмеженого суверенітету України та протирічать принципам верховенства права і демократії.

"Ми виступаємо проти вимоги конституційного закріплення постійного «особливого статусу» одного регіону. Переконані, що загальна децентралізація та збалансовані відносини між центром і всіма регіонами України на європейських принципах субсидіарності відповідають нашим національним інтересам. Саме такі конституційні зміни ми пропонуємо підтримувати", - говориться в тексті.

Найбільшою помилкою , якої зараз можуть припуститися друзі України - як в Європі, так і в Америці - вважається те, що поставлено політичний порядок денний в рамках Мінських домовленостей вище виконання безпекового порядку денного.

"Лише коли останній буде виконаний, коли до скроні України не буде приставлене дуло пістолету, має розпочатися важкий процес політичного врегулювання, що - серед іншого - передбачатиме проведення виборів на Донбасі за українським законодавством та за стандартами і за спостереження ОБСЄ, - зазначається в заяві. - Російські військові мають піти з Донбасу, військова техніка і озброєння мають бути відведені, кордони закриті, а міжнародні спостерігачі ОБСЄ і, бажано, ЄС повинні мати повну свободу для верифікації і моніторингу".

В партії "Батьківщина" вважають, що переговорний і контрольний механізм в «нормандському форматі» має бути розширений і зміцнений через залучення всіх країн-гарантів територіальної цілісності і суверенітету України за Будапештським меморандумом, зокрема Сполучених Штатів Америки і Великобританії.

Свобода людини та демократична енергія суспільства - це те, що відрізняє нову Україну від «руського миру».

"Якщо Україна вчасно і повною мірою використає цю нашу перевагу - ми станемо сильнішими та згуртованішими, і досягнемо набагато більшого у припиненні неоголошеної війни, встановленні стабільного миру та поверненні українського Донбасу та Криму", - насамкінець зазначається в заяві.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини