MENU

Як керівники українських медіа намагаються "врятуватися" від української мови

5037 2

Учора, 17 лютого, совки й українофоби, які контролюють українські медіа, намагалися знищити в зародку ідею запровадження квоти для української мови на радіо, запропоновану міністром культури Кириленком. Для цього вони влаштували круглий стіл "Підтримка української музики: ефективні інструменти та популістські кроки", де збиралися ухвалити безпрецедентно брехливу антиукраїнську заяву. Про це довідалися українські патріоти, зокрема активісти руху "Відсіч", які прийшли туди підтримати україномовну музику, чим суттєво зіпсували українофобам настрій.

Організаторами круглого столу виступили Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, Незалежна асоціація телерадіомовників (НАМ) і "Радіокомітет". Також на круглий стіл запросили певних "зірок" українського шоу-бізнесу та продюсерів, аби ті виступали від імені всіх українських музикантів і легітимізували антиукраїнські задуми медіамагнатів. Вела дійство Катерина М'ясникова, виконавчий директор НАМ, радниця голови Нацради Артеменка й голова Громадської ради при Нацраді. Вона озвучила головні тези всуціль брехливої заяви, яку було підготовлено заздалегідь і яку мали підписати учасники круглого столу. У заяві – огульна критика запропонованого Мінкультом та підтриманого деякими нардепами і громадськістю законопроекту №3822 про квоту для україномовних пісень на радіо.

М'ясникова нахабно збрехала, буцімто законопроектом №3822 запроваджується квота 75% для україномовних пісень на радіо. Насправді в законопроекті йдеться лише про квоту 37,5% (тобто три з восьми пісень на радіо обов'язково мають бути українською мовою). Але вона безсоромно наголошувала саме на цифрі 75% і поливала брудом Кириленка. За її словами й згідно із запропонованою заявою, це "нецивілізована норма", "акт популізму", "хуторянська ініціатива", "обмеження прав і свобод", зокрема "свободи на творчість", "наступ на свободу слова", "цензура", "спекуляція на мовному питанні", "поділ громадян за мовною ознакою" тощо. Те, що квоти для пісень рідною мовою давно запроваджено у таких "хуторянських" і "нецивілізованих" країнах як, наприклад, Франція (40%), Польща (33%), Німеччина (25%), анітрохи не завадило М'ясниковій нагнітати паніку та істерику. Як модераторка вона надавала значно більше часу на виступи українофобам-медійникам, а прибічникам квоти майже не давала слова або перебивала на півслові. Очевидно, присутність опонентів не входила в плани організаторів.

Брехню про "жахливі" 75% україномовних пісень підтримав і повторив голова Нацради Юрій Артеменко, який ніяк не може не знати, що насправді йдеться лише про 37,5%. Крім того, він заявив, що "українська музика не відбулася", ще й відзначився хамськими вихватками проти Мінкульту та міністра Кириленка. Зокрема, присутньому на круглому столі колишньому працівникові Мінкульту він зробив комплімент: "Ти не такий, як Мінкульт – ти розумна людина".

Потім виступала Руслана Лижичко. Її промова була ганебною. Вона фактично звинуватила "радикального" Кириленка в тому, що через його "мовні заборони" Україна вже втратила Крим і Донбас. За логікою Руслани, до ухвалення закону Ківалова-Колесніченка російська мова в Україні була заборонена. Також вона заявила, що квоти та заборони "принижують українську музику" (дивно, чомусь французьку, польську та німецьку музику квоти нітрохи не принижують). Тому, мовляв, українській музиці треба створити такі умови, щоб вона перемагала "по-справжньому". Очевидно, Руслана дуже хоче подобатися медіамагнатам та залишатися ледь не єдиною україномовною співачкою в українському радіоефірі. "Хто є найпопулярніший, хай аналізують продюсери. Точно не Слава Кириленко має на це впливати", – заявила Руслана. Наостанок вона сказала: "Я поважаю кожного з вас, серйозно. І те, що ми всі тут зібралися, це дає нам можливість реально, реально! просто перевернути нафіг всю ситуацію. Чесно, ми можемо – всі, хто за цим столом – якщо ми всі домовимося, ми зробим так, як нам потрібно. І ніхто нам не указ!"

Свою антиукраїнську позицію вона спробувала посилити, заявивши щось на зразок "і це кажу вам я – львів'янка, бандерівка!". На це один із патріотів, присутній у залі, не витримав і сказав їй у вічі, що Бандера б її розстріляв.)

Далі буде...

"Відсіч"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини