MENU

Підприємець знищує на Київщині цукровий завод, який до цього працював 153 роки. ВІДЕО

3542 0

У місті Кагарлику (Київська область) бізнесмен ламає на металобрухт одне з найстаріших виробництв міста - цукровий завод, який працював протягом 153 років та став для Кагарлицького району бюджетоутворюючим підприємством. Цукровий завод за часи своєї роботи забезпечував робочими місцями понад 500 осіб. А у 2013 році тодішні власники зробили сучасну реконструкцію виробництва, встановивши новітнє обладнання та створивши всі умови для того, аби завод став конкурентоспроможнім.

Утім, у тому ж році завод оголошують банкрутом, і він простояв без роботи до 2015 року. Керівництво Кагарлицької райдержадміністрації розшукало арбітражного керуючого, аби домогтися виплати заборгованості по заробітним платам звільненим працівникам заводу. Від арбітражного керуючого вони дізналися, що завод був проданий новому власнику - Литвиненку Володимиру Семеновичу. Продаж заводу відбувався шляхом проведення аукціону у декілька етапів. Відомо, що початкова ціна заводу була встановлена 100 млн.грн. Втім, Володимир Литвиненко з рештою придбав усе виробництво за 4 млн 300 тис.грн. Очільникам Кагалицького району пан Литвиненко повідомив про свої наміри «розпилити» завод та продати його частинами як металобрухт, а на його місті побудувати технопарк.

Керівництво Кагарлицьої РДА й районної ради запропонували панові Литвиненку викупити цукрове виробництво, оскільки знайшлися четверо фермерів, які були готові інвестувати у завод та відновити його роботу. Бізнесмен погодився продати підприємство за 30 млн грн. Але поки фермери збирали кошти, Литвиненко змінив своє рішення, вірогідно порахувавши, що найбільшу вигоду отримає, якщо розпродасть завод по запчастинах.

Сьогодні, незважаючи на численні мітинги, які проходять під стінами виробництва, бізнесмен по частинах розпродає обладнання в Росію, а сам завод таки збирається розпилювати на металобрухт.

"Ми звертаємося до власників заводу з вимогою припинити це безчинство та повернутися до діалогу, аби не загубити фактично єдине потенційно працююче підприємство в районі. Заради якихось сумнівних прибутків, підприємство не можна знищувати, адже воно реально може наповнювати бюджет, виробляти продукцію та забезпечувати роботою понад 500 мешканців Кагарлицького району",- наголошує голова Київської обласної ради Ганна Старикова.

Водночас, як повідомив депутат обласної ради Сергій Будюк, через таку безвідповідальність власника, підприємству вже завдано шкоди на близько 15 мільйонів гривень. Він зазначив, що в такий спосіб пан Литвиненко "загубив" вже понад 40 виробництв по всій Україні.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини