MENU

Історія донбаського "двоємислія"

3793 0

Пам'ятник Сталіну у Сталіно(Донецьк) у 1938-му році

Нажите обманом, воровське, крадійське. Таким було багато чого в комуністів, таким було й перейменування Юзівки на Сталіно. Сьогодні (чи скоріше ще вчора, до окупації) донецькі вчителі стидливо втокмачували учням, буцімто "Сталино - в честь символа города - стали". Так народжувалось двоємислення, типове для атмосфери росіянської окупації. Одним краєшком мозоку дитина і доросла розуміють, що це брехня, інакше не стали б місто перейменовувати після десталінізації, іншим краєшком того ж мозоку - радість від тонкої хитрості ("заценіть красоту ігри, развєлі как тєх котят"), а отже, треба захищати цю версію з виряченими очима, як правдиву. 

Але це хитрожопство не сучасне. "Зацініть красу гри" ще в далекому 1924 році, коли юізвські партайгеносе чи не першими в пост-імперії сміливо лизнули дупу Сталіну. Примудрілися ж вони це зробити ... на честь і пам'ять щойно вмерлого Лєніна. На таке здатен лише справжній двоємисл.

«По условиям нашего округа, где у нас преобладает стальная промышленность, а сама революция, изображающая, по словам тов. Ленина, локомотив, сделанный из стали, на котором был машинистом тов. Ленин. Исполком считает, что символом, характеризующим нашего вождя тов. Ленина, будет «СТАЛЬ» и решил поименовать г. Юзовку - город Сталиным, а округ и завод Сталинским...» 
«Переименование города Юзовки в Сталин вполне приемлемо, т.к. его стальным последователем является тов. Сталин. Это имя дала ему партия, т.к. он был твёрд и непоколебим, как сталь. Мы же должны быть так же тверды и непоколебимы, как сталь. Сталь будет нашим символом, и всякая попытка ненавистников стальных идей тов. Ленина разобьётся о стальную стену».
Одним словом почтілі Лєніна, назвавши місто Сталіним. Спитаєте, чого це вони такі обережні? Та просто. Тоді ще жива була троцкистська, зінов'євська, камнєвська і всяка інша опозиція, яка Сталіна ненавиділа. А мало лі як воно повернеться - ще посадять юзовських хитреців. Але інстинктивно юзівське керівництво, як бачимо, тяжіло саме до Сталіна. 
Кажуть Донбас ніколи не ставили на коліна? Він стояв на колінах перед Сталіним, ще коли в політбюро питання його подальшого мудрого керівництва стояло під питанням. Ставав, виглядає, сам. 
До слова, Донецьк не стоїть на річці Донець. Це перейменування також є обманом. Перейменували місто, яке призначили щоб воно було центром колишньої Сталінської області, тільки і усього. Область більш-менш адекватно назвали Донецькою, а місто просто ще раз наградили липовим ім'ям.

Алі Татар-заде, Сімферополь


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини