MENU

Від Людмили Кучми до Марини Порошенко: жах провалля і радість прогресу. ВІДЕО

6142 2

Це було десь 2000-го року. Людмилу Кучму як першу леді повезли до школи-інтернату для дітей з вадами. Після цього в Українському домі вона поділилася своїми враженнями із тодішнім партгоспактивом і журналістами.

Людмила Миколаївна була шокована побаченим - шокована саме виглядом дітей з вадами розвитку. Можливо, вона їм співчувала. Але знаєте, про що вона почала говорити? Що треба істотно поліпшити діагностику таких захворювань у період виношування дитини.

Мовляв, діагностували відхлення у плоді, значить, слід переривати вагітність: "Дорогая, - говорила Людмила Кучма, моделюючи діалог з вагітною жінкою, - давай, решай!"

Дружина президента Кучми, можливо, уперше побачила таких дітей. Адже ще з радянських часів таких дітей з вадами розвитку ізолювали від суспільства у гестапівській системі шкіл-інтернатів. Тому у Людмили Кучми шок і тому небажання стикатися з цим у житті знову. Але такі діти з"являтимуться, хоч яка б діагостика не була, бо часто хвороби виникають внаслідок травм при пологах, причин безліч.

У першої леді Марина Порошенко діти із вадами розвитку шоку не викликають. Цього тижня пані Марина прийшла у прямий ефір на дуже популярне ранкове телешоу готувати млинці. Прийшла з двома чарівними дівчатками --- із тими самими вадами розвитку. Подивіться відео і ви побачите, як природньо пані Марина спілкується з такими дітьми, як вона шанує їхню людську гідність і, водночас, скільки співчуття у неї до таких дітей.

Це неймовірно важливий приклад, що не можна відвертатися від таких дітей, не можна відторгати.

Але ми це досі робимо! Так, у нас з"явилася соціальна реклама про люей з особливими потребами, з"явилися експерименальні класи для дітей з вадами розвитку у звичайних школах. Але ще тисячі дітей перебувають у цих спецшколах-інтернатах.

Уявіть, наскільки більше уваги від батька й матері потребує хвора дитина, але, коли настає час йти до школи, спеціальні медкомісії (психо-медико-психологічні консультації) направляють таку дитину замість звичайної школи на навчання у спец-інтернати на відстань, яку мати й батько часто не можуть подолати щодня чи хоча би щотижня.

Система спецінтернатів, що дісталася нам у спадок від СРСР, з"їдає мільярди гривень щороку. Ці гроші треба негайно перенаправити батькам, які доглядають своїх особливих дітей, і школам для обладнання:

- пандусів;

- для зарплати асистенту вчителя в класі, де вчаться діти з вадами розвитку;

- для обладнання ресурсної кімнати, де така дитинка зможе перепочити протягом навчального дня;

- для облаштування спеціальних туалетних кімнат для учнів із особливими потребами.

Так, потреб багато, але це ж не ракету в космос запускати, все це можна і потрібно зробити.

І так зроблено б багатьох країнах. де шанується гідність кожної людини. Ми на цьому шляху. Ставлення першої леді України від Людмили Кучми до Марини Порошенко (яка обрала собі за головний напрямок допомогу і соціалізацію дітей з особливими потребами) - чудовий індикатор нашого людського прогресу.

Наталя Соколенко


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини