MENU

Мінприроди таки звільнило голову тендерного комітета за провалений "кіотський" тендер

3047 0

Головні екологи країни відреагували на мою та Олі Зеленяк статтю в "Економічній правді" "Як "камікадзе" повертали Японії двісті мільйонів" та новину на "Наших Грошах" "Яценюк і Вронська не звільнили з Мінекології "злочинне угрупування". Вчора Мінприроди нарешті повідомило про звільнення в.о. директора ДП "Укрекоінвест" Олексія Коваля за грубе порушення трудових обов'язків.

Нагадаю, в рамках освоєння грошей Кіотського протоколу Укрекоінвест повинно було до лютого 2016 року на 1 млрд гривень закупити через тендери 377 тис LED-світильників для шкіл Києва та ще восьми областей.

Втім, через численні скандальні інциденти, що супроводжували тендер, закупівлю світильників відмінили. За справу взялося Національне антикорупційне бюро. В ході досудового розслідування встановлено, що представники Укрекоінвесту зловживали службовим становищем та діяли у змові із службовими особами Міністерства екології. І тим самим вчинили замах на розтрату коштів, отриманих Україною в рамках виконання зобов'язань сторін Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату, на загальну суму понад 480 млн гривень.

Врешті-решт українському уряду довелося повернути Японії 7,49 млн євро. За нинішнім курсом це трохи більше 202 млн грн. Ще мільярд гривень невикористаних коштів - під питанням.

Станом на сьогодні за міжнародний провал фактично звільнено лише дві особи. Згаданого Олексія Коваля. Та Сергія Курикіна, який очолював міністерство під час тендеру.

На лікарняний зліг директор департаменту кліматичної політики міністерства Владислав Вежнін, якого в уряді також вважають відповідальним за провалений тендер.

Однак, є підозри, що мільярдний тендер не поділили між собою "сильні світу сього". Тому торги і зірвалися. Наприклад, після оголошення тендеру в Антимонопольний комітет України надійшло десять скарг від ТОВ "Телекомунікаційні технології". Одеська компанія скаржилася на дискримінаційні умови участі, прописані організаторами для обмеження конкуренції. За даними "Наших грошей" раніше співвласником цієї фірми був росіянин Андрій Адамовський - один з компаньйонів сумнозвісного Юрія Іванющенка, один з головних фігурантів скандалу з відчуження ТРЦ Sky Mall, а також бізнес-партнер нардепа з фракції БПП Олександра Грановського.

У свою чергу Укрекоінвест в ряді тендерів акцептувало пропозицію невідомого ТОВ "Агротехбуд". "Фірма, де керівник і головний бухгалтер - це одна особа. Там відсутні будь-які матеріально-технічні засоби, які дозволяють їм виконувати цю роботу. Відсутній досвід, складські приміщення", - так охарактеризував переможця сам прем'єр Арсеній Яценюк.

Журналіст "Наших Грошей" Юрій Ніколов, зазначає у Фейсбук, що хворий Вежнін - раніше відав готельним напрямком бізнесу "Ukrainian Hotels" у складі корпорації "Астрон Україна" Юрія Кирилова. А власне Кирилов мав тісні ділові зв'язки з Миколою Мартинеком - найвпливовіший політичний партнер Яценюка.

Як вже зазначалося, за справу взялося НАБУ. Детективам варто пам'ятати, що звільнений Коваль, як голова тендерного комітету, приймав рішення не сам. Офіційно до тендерного комітету входять ще кілька людей. Перший заступник директора Укрекоінвесту Михайленко. Головбух Добриловська. Головний юрисконсульт Чебан. Адміністратор Голембйовська. Та секретар тендерного комітету Кравченко. Всі вони мають бути ретельно допитані. Адже саме ці люди мали перевіряти наявність приміщень, персоналу та необхідного обладнання у ТОВ "Агротехбуд". НАБУ має встановити, хто з відомих політиків організував весь цей шабаш навколо "кіотського" мільярду. Аби наступний уряд України міг з честю розповісти японським партнерам, що всі махінатори сіли. І Україна знову готова прийняти японські гроші.

Гліб КАНЄВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини