MENU

Високопосадовець ДФС ухвалює рішення на основі документів часів раннього Брежнєва

4449 0

Увесь клас чиновників, які дісталися українцям у спадок від Кучми, Ющенка, Януковича і роками висиджують свої місця ми окреслюємо як «стара система». Однак часом й гадки не маємо наскільки вона стара в буквальному розумінні цього слова.

Я неодноразово розповідала про проблеми з призначенням працівників на Одеську митницю. Всі вони виникають через те, що усіх керівників, заступників, керівників митних постів, треба погоджувати з керівництвом ДФС. Оскільки це керівництво, певною мірою, ментально застаріле і не розуміє необхідності проведення реальних реформ, то в результаті не погоджує жодної моєї пропозиції. І якщо голова ДФС Роман Насіров, нічого не пояснюючи, вдається до короткого твердження «Не погоджено», то Управління внутрішньої безпеки ДФС (УВБ), з яким також необхідно погоджувати призначення, в своїх поясненнях претендує на своєрідну «премію Дарвіна».

Спершу зауважу, що начальник митниці як керівник юридичної особи - митниці - є роботодавцем відповідно до норм законодавства про працю. Але існують інструкції ДФС, які фактично змушують мене погоджувати кожне призначення і кожне звільнення із структурним підрозділом іншої юридичної особи. Таким чином Управління внутрішньої безпеки ДФС, в особі його начальника Чернова, має змогу втрутитися в роботу митниці і провадити власну кадрову політику.

Саме від УВБ я нещодавно отримала три листи непогодження моїх наказів щодо кадрових питань.

В одному з цих листів, який стосувався призначення в.о. начальника одного з управлінь митниці, підставою для відмови стало... УВАГА... роз'яснення Державного комітету Ради Міністрів СРСР з питань праці та заробітної плати та Секретаріату Всесоюзної Центральної Ради професійних спілок 1965 року! Фіскальна служба настільки стоїть на сторожі цінностей старої системи, що вирішила послатися на ненормативні акти профспілки періоду раннього Брєжнєва. І посилання на постанову ВРУ про тимчасову дію на території України окремих законів Радянського Союзу тут є некоректним. СРСР живий для сучасного ДФС разом керівником Насіровим.

Супровідний лист не так підписаний, брак уявних документів... УВБ сьогодні змагається в тому, яку бюрократичну дурницю придумати, щоб не звільняти типових корупціонерів і погоджувати чесних людей.

Ось абсурд інструкцій ДФС, які зобов'язують мене як роботодавця погоджувати свої рішення з іншим структурним підрозділом. Надати серйозні та обґрунтовані відповіді ці чиновники просто не в стані. При цьому, за період моєї роботи на Одеській митниці, працівники УВБ не виявили жодного факту правопорушень. Виникає питання навіщо існує цей підрозділ ДФС та за що його співробітники отримують зарплату.

Юлія МАРУШЕВСЬКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини