Українська громадськість опублікувала звернення щодо телесеріалу «Не зарекайся»
Представники української громадськості написали звернення щодо телесеріалу «Не зарекайся», який транслюється на каналі «Україна» та щодо оновлення складу Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно:
"Ми, представники української громадськості, прикро вражені тим фактом, що незважаючи на хвилю суспільного обурення телесеріалом «Не зарекайся», його досі продовжують демонструвати на каналі «Україна».
Чимало українських громадян, зокрема експертів, побачили в ньому антиукраїнські мотиви та відверту ворожу пропаганду. І не тільки у сумновідомій 66-серії, а й у багатьох інших. У серіалі практично немає україномовних персонажів, навіть у сценах про Майдан і АТО.
У цьому чимало українців вбачають свідоме применшення й приниження їхньої ролі у боротьбі за демократію та незалежність України. У серіалі майже не згадується факт російської агресії, натомість війна на сході подається як війна з абстрактними сепаратистами, які часто показані такими, що викликають співчуття й повагу.
Більше того, у серіалі наявні епізоди, в яких головні позитивні персонажі називають війну на сході України громадянською. Також серіал містить чимало кричущих антиукраїнських висловлювань і гасел, які залишаються без відповіді з боку проукраїнських персонажів, які у серіалі доволі часто постають у невигідному світлі або й узагалі є негативними.
Показ цього серіалу вже призвів до інциденту в приймальні каналу «Україна», коли група активістів висловили своє обурення, обливши приймальню червоною фарбою, яка символізувала кров.
Серіал безперечно провокує обурення в суспільстві, розпалює нетерпимість і сприяє поширенню в Україні меседжів російської пропаганди. Це деморалізує українське суспільство, зокрема українських вояків, та активізує антиукраїнські сили всередині країни.
Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно, яка спершу дозволила показ цього серіалу, після значного суспільного резонансу й обурення мала б виправити свою помилку, але цього не зробила, чим зневажила почуття багатьох українців.
Комісія мала всі законодавчі підстави заборонити цей серіал - за висловлювання і дії, спрямовані на ліквідацію незалежності України, розпалювання ворожнечі, приниження нації тощо.
Вдруге дозволивши демонстрування антиукраїнського серіалу «Не зарекайся», комісія остаточно втратила суспільну довіру та легітимність.
Громадськість неодноразово висловлювала претензії до роботи комісії й раніше та вимагала оновити її склад. Зокрема, комісія неодноразово припускалася грубих помилок, через що фільми, які популяризують органи держави-агресора Росії, потрапляли на екрани.
Також комісія, всупереч формулюванню в законі про кінематографію, визнавала деякі телевізійні серіали «нефільмами», завдяки чому ці «нефільми» потрапляли на екрани без прокатного посвідчення.
Зазначимо, що значна частина експертів комісії працювали в ній ще за часів Януковича. Ми вітаємо той факт, що Голова Держкіно України Пилип Іллєнко, хоч і з запізненням, але зважив на вимоги громадськості та ухвалив рішення оновити склад комісії.
Всупереч звинуваченням в недемократизмі й волюнтаризмі, які лунають з боку проросійських представників телеіндустрії, вважаємо це рішення якраз імплементацією демократичних механізмів впливу громадськості на владу. Закликаємо пана Пилипа Іллєнка сформувати склад нової комісії з урахуванням пропозицій громадськості.
У комісії мають працювати компетентні патріоти, яким не байдужа інформаційна безпека України. І ні в якому разі до неї не мають потрапити люди, що перебувають під впливом олігархічних медіа або сповідують проросійські погляди. Першим рішенням новосформованої комісії має стати заборона антиукраїнського серіалу «Не зарекайся».
Також закликаємо Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення вжити рішучих заходів щодо каналу «Україна» за трансляцію цього серіалу. Створення та показ антиукраїнського фільму «Не зарекайся» є небезпечним прецедентом, якому українська влада має дати належну відповідь, щоб раз і назавжди покласти край інформаційним диверсіям з боку олігархічних медіа.
Катерина Чепура, Громадянський рух «Відсіч»
Сергій Оснач, (екс)член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно, координатор ініціативи «Бойкот російського кіно»
Олександр Іванов, громадська ініціатива «Переходь на українську»
Зен Антипоп, блогер
Максим Кобєлєв, ініціатива «Дріжджі»
Святослав Літинський, керівник ГО «Незалежні»
Тарас Пісаржевський, ініціатива «Бойкот російського телерадіопродукту»
Юрій Ходарєв, член Громадьскої ради при Міністерстві культури України
Тарас Шамайда, рух «Простір свободи»
Ростислав Мартинюк, (екс)член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно
Олексій Кляшторний, БО «Фонд оборони України»
Оксана Левкова, голова правління ВГО «Не будь байдужим!»
Максим Ростоцький, голова Всеукраїнської громадської організації «Телеглядацька асоціація батьків України», поет, юрист, психолог, кінокритик, (екс)член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно
Олексій Курінний, експерт Центру міжнародного захисту прав людини НаУКМА, (екс)член Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно
(Звернення відкрите до підписання представниками громадських організацій та експертами).
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки