MENU

Як нам знову "зшити" Україну

3327 0

Одне з головних на сьогодні завдань - повернути довіру до Міністерства культури. Я хочу створити Раду міністра в доповнення до уже існуючих інституцій. Це має бути пул інтелектуалів, з якими разом ми би конкретно пропрацьовуватимемо план дій. Зараз дуже відповідальний час, тож необхідно працювати і мати результати цієї роботи. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише міністр культури України Євген Ніщук.

Дороговказом сьогодні мають стати напрацювання поза стінами Мінкульту - стратегія Культура 2025, праця РПР [Реанімаційного пакету реформ] Культури, Конгресу активістів культури, Альянсу культури та інших. Я вже мав кілька зустрічей з активними представниками культурної громадськості, зокрема - взяв участь у Конгресі активістів культури, присвяченого адвокації культури, а також мав досить продуктивну зустріч у Мінкульті. Певен, такі кроки зітруть кордон між державною та недержавною культурою, вони мають бути зрівняні в правах, саме це допоможе зшити країну. Радий, що ми домовились про координацію дій, подальшу комунікацію та опрацювання списку пріоритетів.

Ми повинні "декомунізувати" саме Міністерство культури, аби відмовитися від виключно технічного функціоналу - розподілу коштів. Також, окрім функції захисту культурної спадщини та національних надбань, я хочу створити департамент з розвитку сучасних культурних індустрій. Міністерство має стати тією платформою, яка допоможе втілити ідеї наших талановитих митців у різних жанрах і продукувати їх у світ. Нам також треба відмовитись від думки, що культура є споживацькою і на неї мають виділятися кошти за залишковим принципом.

Також бачу великі перспективи у роботі з європейськими партнерами. У прийнятій нами програмі Креативна Європа, де має розпочати роботу бюро, а також низці інших важливих програмах - ICCROM, EUNIC, Бібліоміст Єврімаш та інших. І Міністерство має стати державним гарантом, але не повинно втручатись у розподіл коштів цих та інших програм. Державі також необхідна розгалужена система культурно-інформаційних центрів за кордоном. Де саме час, поруч з традиційними надбаннями, показати сучасне мистецтво сучасної України - актуальне, цікаве, гостре, самобутнє. Буду дуже радий активно співпрацювати з ініціативою Культурна дипломатія України від МЗС.

Україні є чим пишатися, є що показати світу. Треба просто це усвідомити - полюбити свою культуру, своїх митців - в ім'я українського народу і держави.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини