MENU

45-гривневе "покращення" від уряду Гройсмана

4474 2

Останні дні ЗМІ активно тиражують "жорстку" і "принципову" позицію уряду Гройсмана про необхідність невідкладного розгляду парламентом змін до бюджету в частині соціального захисту громадян.

Серед ключових соціальних ініціатив нового уряду - вимога індексувати пенсії та заробітні плати з 1 грудня на 10%. За задумом піар-служби уряду щоденне повторювання тези про те, що життя "покращиться" аж на 10% з 1 грудня може мінімізувати гнів народний від очікуваного підвищення тарифів.

Спробуємо розібратися що означає для пересічного громадянина ця 10% індексація.

Як відомо, Верховна Рада на чолі з Володимиром Гройсманом вночі і з оплесками ухвалила бюджет від уряду Яценюка на 2016 рік. В цьому документі, за який, між іншим, голосували всі нинішні міністри - колишні депутати, передбачав підвищення пенсій та заробітних плат з 1 грудня на 6%. Отож, виконуючи своє ж рішення, нинішній уряд вирішив від себе додати ще 4%.

Трішки арифметики. Після 6% підвищення пенсії та заробітної плати з 1 травня цього року мінімальна пенсія складає 1130 грн. Отож, якби з 1 грудня відбулося планове підвищення на 6%, то більше як 7 млн. пенсіонерів отримали до своєї мінімальної пенсії ще 67 грн. 80 коп. і мали б пенсію в сумі 1197, 8 грн. Тепер, додавши ще 4%, мінімальна пенсія складе 1243 грн., а так званий додаток від нового уряду - 45 грн. 20 коп. Отож ціна інформаційної кампанії уряду Гройсмана про потужну соціальну підтримку найменш захищених пенсіонерів дорівнює 45 грн. 20 коп. для кожного пенсіонера, що отримає мінімальну пенсію.

Подібна історія з мінімальною заробітною платою. З 1 травня вона складає 1450 грн. За плановим підвищенням від Яценюка з 1 грудня мала бути 1550 грн., а нинішня надбавка від Гройсмана сягатиме теж аж 45 грн.

Варто також сказати ще одну сумну новину для так званих бюджетників. Справа в тому, що більшість із них навряд чи отримає 10% надбавку з 1 грудня, оскільки у більшості бюджетних організацій (ВНЗ, заповідники, музеї, тощо) не передбачено коштів на збільшення фонду заробітної плати.

Підсумовуючи треба відзначити, що перші дні роботи уряду Гройсмана засвідчують, що в українській владі змінилося те, що нічого не змінилося - "піар понад усе"!

Микола ТОМЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини