Чому призначення Луценка генпрокурором – гарна новина
Передивився стрічку новин і добросовісно уподобав дописи – як усі ті, що ганьблять призначення генпрокурора, так і всі ті, що вітають Юрія Луценка із новою посадою. Ні, в мене немає роздвоєння особистості. Поясню.
1. Безсумнівна ганьба щодо порушення процедур. Черг овий раз бачимо, що для них ціль виправдовує засоби. А я належу до тих людей, які вірять: гарної цілі поганими засобами не досягти, і якщо у вас погані засоби, то треба перевірити ціль, бо вона неправдива чи неправедна.
Разом із тим, годі бідкатися, що закон порушено, – не перший раз і не останній. Це не знімає вини, але годі марно гаяти час і сили. Треба щось робити далі.
2. Призначення генпрокурора – гарна новина, попри порушення закону. Так само, як було гарною новиною призначення нового уряду, попри порушення Конституції.
Бо краще жахливий кінець, ніж безкінечний жах.
3. Генпрокурор з-поза меж системи - це категорична вимога, необхідна (але не достатня) умова. Зв'язаний зобов'язаннями, він не буде переслідувати олігархів та друзів президента. Але зможе почати трощити систему зсередини, хоча би декілька разів лупанути по болючих місцях і тим розпочати процес. Зможе зайнятися Майданом та низкою інших резонансних справ. Вірю, що зможе, і щиро бажаю йому впоратися. Не все одразу, панове максималісти. Важливий перший удар.
4. Збереження олігархічного консенсусу є фактом, який усіма визнаний, тож нема чого зайвий раз бідкатися, а треба думати, що цьому протиставити. Реванш давно відбувається: голоси депутатів в обмін на збереження олігархічно-корупційного статус-кво. Не перший раз і не останній, і так буде доти, доки ми не придумаємо, що з тим робити.
5. За наявності олігархічного консенсусу швидкість досягає другої космічної. Зафіксували цей факт.
6. Уся стара система себе давно вичерпала і наближає свій кінець. Вчорашні події – це черговий крок до цього кінця. І це добре. Розвал системи буде болючим. І це погано. Ні суспільство в цілому, ні активна його меншість, що ми називаємо громадянським суспільством, не є готовими. І це погано.
7. Із цієї позиції будь-яка стагнація – це погано. Будь-який рух – це добре. Бо час уже не працює на нас, він працює проти. No news – good news, кажуть британці. У них усе гаразд. У нас усе негаразд. Наше гасло: any news – good news. Будь-які новини, що наближають кінець старої системи, є гарними.
8. "Тож нехай собі як знають. Божеволіють, конають, – Нам своє робить" (с) Павло Тичина.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки