MENU

Перші кроки Луценка в ГПУ: піар чи реальна робота?

3288 0

Перші кадрові призначення Юрія Луценка на посаді генпрокурора мають обнадійливий вигляд, наголошує в своєму блозі на "Новому часі" політолог Петро Олещук. Зокрема, відома адвокатка, яка захищала інтереси родини Гонгадзе, Валентина Теличенко відповідатиме за реформування прокуратури, а ветеран АТО Петро Шкутяк візьме на себе очищення відомства. Але наскільки ефективно нові обличчя ГПУ зможуть керувати підпорядкованими їм напрямками, невідомо. Тому поки що це лише піар (популяризація прокуратури), а не реальна робота. Важливо, щоб вони не стали в цій структурі лише "головами, що говорять".

При цьому неоднозначний вигляд має рішення Луценка щодо своїх заступників Юрія Севрука, Романа Говди і Олега Заліско. Він їх не звільнив, а попросив звільнитися самостійно. З таким підходом процес оновлення Генпрокуратури може розтягнутися надовго, а результат потрібен вже сьогодні.

Що ж до повторного проведення конкурсу в місцеві прокуратури, який, за словами Луценка, при першій спробі не дав бажаних результатів і практично не оновив кадровий склад відомства на місцях, то тут теж є нюанси. Минулий конкурс провалився, оскільки зберігався фактор Генеральної прокуратури, яка керувала конкурсним процесом з метою зберегти старі кадри і клани. Можливо, саме вони зірвали процес оновлення місцевих прокуратур. Є ризик, що ми знову підемо по колу, нескінченно довго оновлюючи відомство. Корінь зла, все-таки, не на місцях, а в ГПУ.

Разом з тим, очікую прогресу з розслідування гучних справ, зокрема розстрілів на Майдані. На мій погляд, Луценко повинен визначити для себе декілька ключових напрямів (як мінімум, кілька резонансних справ) і продемонструвати результат хоча б за ними, щоб отримати від суспільства своєрідний карт-бланш для подальшої роботи.

Щоб перетворити прокуратуру на відомство європейського зразка, треба повністю або майже повністю оновити її склад, змінити підходи та принципи фінансування, зробити ставку на професіоналізм і так далі. Очевидно, що не все залежить від Луценка. Приміром, фінансування прокуратури – це прерогатива уряду і Верховної Ради. Сильно великого оптимізму щодо роботи Луценка на новій посаді я не очікую, оскільки не бачив попередніх позитивних прикладів його діяльності. Але за наявності бажання та політичної волі, непосильних завдань немає.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини