Підвищення продуктивності праці врятує світову економіку - експерт
Монетарні заходи не врятують світову економіку від подальшого падіння. Таку думку у блогах АСН висловив директор Інституту імені Олександра Поля Володимир Панченко.
«Ця світова криза абсолютно відрізняється від причин падіння економіки в Україні. Почнеться вона не через Китай і буде лікуватись не через пожвавлення його економіки, як це було раніше. Криза стартує з США, де вже оголосили дефолт близько 70 компаній, які добувають вугілля, газ та нафту. Ця криза компаній запустить процес глобальної структурної зміни світової економіки», - зазначив експерт.
За його словами, подолати її монетарними методами та засобами фінансового пом'якшення не вдасться - про це вже заявили міністри фінансів на зібранні незадовго до початку G7.
Накачування коштами національних економік через монетарні методи не працює, оскільки криза спровокована не лише зниженням споживання на різних ринках, а головним чином - Четвертою промисловою революцією, тобто явним виходом із гри гігантів Третьої технологічної революції.
Натомість подолання кризи відбудеться через підвищення продуктивності праці.
«Міністри фінансів країн G-7 визнали, що для підвищення продуктивності праці компанії повинні здійснювати масовані інвестиції для впровадження інновацій. Але навіть у США це відбувається неналежним чином, в обсягах, які не відповідають вимогам глобальної конкуренції. Індекс РМІ знизився з 60% до 50,8 % (показник менше 50% означає відсутність бажання/можливості компаній здійснювати інвестиції)», - додав фахівець.
«Потрібні стимули, спеціальні зони, тобто будь-які заходи, щоб підняти продуктивність праці. Коли настає криза, треба накачувати економіку грошима, а не навпаки, як слабким економікам рекомендує МВФ у форматі «структурного покращення», вимагаючи скорочувати видатки. Питання в тому, що через 10-15 років четверта промислова революція вже переможе. Буде дуже суттєво змінена структура економіки, яка зараз фактично рухається до цього, тому і самознищуються цілі сектори», - резюмував Панченко.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки