MENU

Фотографуй касовий чек і заощаджуй! Ентузіасти створили сервіс, що дозволить українцям витрачати менше

4454 0

Кожен з нас купує продукти харчування в супермаркетах. По-перше, це швидко і зручно; по-друге - у нас немає вибору, зважаючи на широкий асортимент та прийнятну (в більшості випадків) якість. Цим, звичайно, і користується кожен магазин, спекулюючи на цінах, чим змушує нас платити більше. А чи задумувалися ви над тим, яка різниця в цінах на продукти в тій чи іншій торговельній мережі?

Здавалося б, все просто: кожен магазин встановлює приблизно однакові ціни на товари того чи іншого виду. Якщо в якійсь із торговельних мереж будуть завищені ціни, - люди просто перестануть купувати там продукти. Однак, це - неправда. Всі ми щодня стаємо "жертвами" спекуляції за власною волею. Помітити це можна за допомогою моніторингу цін.

Та хто буде слідкувати за тисячами товарів у сотнях магазинів? Це надто складна робота, зважаючи на те, що ціни в торговельній залі можуть змінюватися щотижня. Цим просто ніхто не займався, чим і користуються магазини. Принаймні, так було раніше.

Відтепер все змінилося і нині кожен споживач може дізнатись, скільки коштує продукт в тому чи іншому супермаркеті. Допоможе в цьому новий проект Ekonomo.net.

Ентузіасти-розробники зараз активно тестують його. Запрошують всіх бажаючих випробувати сервіс, долучитись до команди тих, хто надсилає фото чеків та лишити своє зауваження з приводу того, як покращити ресурс. Ідея сервісу дуже проста: збирати ціни на ті чи інші продукти харчування та порівнювати їх по магазинам. Відтак, користувач побачить, де і скільки коштує потрібний йому товар.

Але виникають питання: до чого тут фото Ваших чеків? І як сервіс може вчасно оновлювати ціни на продукти? Відповідь дуже проста: "Економо" збирає фотографії Ваших чеків, вносячи відомості у базу.

Сервіс вже зараз може продемонструвати понад 3,5 тисячі цін на різні товари. Їх кількість зростатиме по мірі того, як користувачі будуть додавати нові чеки.

Проект соціальний, він функціонує виключно на ентузіазмі розробників та покупців, які роблять фото чека на свій смартфон, перш ніж викинути його у смітник. При цьому, така проста дія може заощадити величезну кількість грошей для інших відвідувачів сайту. Адже вони побачать, в якій з мереж вартість тих чи інших товарів нижче, і відвідають саме цей магазин.

Модель такого "залучення" великої кількості людей до якоїсь однієї справи функціонує на базі соціальної активності громадян, їхньої відповідальності за світ навколо себе.

А чи готові українці до подібної активності? Сервіс "Економо", крім своєї основної мети, може також стати яскравим показником такої готовності.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини