MENU

IT-спеціалісти вимагають від влади перейти від економіки проїдання до розвитку

5439 0

Учасники круглого столу «IT-сектор: як реалізувати потенціал в Україні», ініційований громадським рухом «Справедливість» Валентина Наливайченка, вирішили створити IT-групу та пропрацювати чотири ключові питання, які гальмують розвиток галузі та призводять до «відтоку мізків»за кордон.

ІТ-спеціалісти України трудитимуться над ключовими завданнями:

- нова економічна політика: вимагати, якщо потрібно - тиснути на владу, аби Україна перейшла від економіки проїдання до економіки розвитку;

- чітка концепція розвитку IT ринку в Україні: тільки прописавши, який вектор розвитку галузі бачать фахівці, можна говорити про чіткі правила гри, з державою в тому числі. Поки що IT сектор, за словами учасників круглого столу, знаходиться в стихійному плаванні. Процес цей кропіткий, але перший крок сьогодні вже зроблено;

- IT група разом із юридичним департаментом руху «Справедливість» має розробити законопроект, покликаний регламентувати роботу IT галузі, взаємовідносини з державою, та головне, - прозорі правила введення зароблених грошей в Україну;

- вимагати від влади державної підтримки талановитої молоді, довготривале інвестування в стартапи, аби молоді спеціалісти не їхали шукати кращої долі за кордон.

Потреба зібрати цих фахівців назріла давно, адже поки що IT ринок розвивається досить хаотично, немає чітких правил роботи. Про це говорять самі ж галузеві фахівці. Це при тому, IT в Україні є ключовим компонентом її майбутнього економічного успіху. «Сьогодні обсяг експорту програмних послуг та розробки програмного забезпечення з України складає близько 2 мільярдів доларів на рік. Про важливість IT красномовно свідчить статистика: у 2011 році вперше в історії цієї держави IT-сервіси перевищили обсяг експорту української зброї. Але державі байдуже. Вона продовжує прописувати тендери під кілька крупних корпорацій і не думає про майбутнє», - прокоментував ситуацію керівник Центрального штабу громадського руху В. Наливайченка «Справедливість» Руслан Колєсніков.

Учасник круглого столу, інвестбанкір Андрій Палка зауважив: ITшникам не потрібна пряма допомога держави, вони не просять звільнити їх від податків. «Але влада повинна негайно перейти від економіки проїдання до економіки розвитку, інакше ситуація зі споживчим ринком України стане просто катастрофічною. І ніякий стартап не виживе в таких умовах. А українська влада замість того, щоб витрачати кредити Міжнародного валютного фонду на розвиток виробництва, виплачує з них знову ж таки кредити. Це - шлях у нікуди», - зазначив А. Палка.

Ще одна проблема розвитку і IT сектору, і малого та середнього бізнесу, - паперова тяганина. Зараз спеціаліст, не виходячи з кабінету, може завершити весь економічний цикл. Але не в Україні. Який тоді сенс працювати в Україні? Аби переломити ситуацію, учасники круглого столу вирішили створити IT групу та пропрацювати чотири ключові питання, які гальмують розвиток галузі та змушують їх працювати за кордоном.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини