MENU

Ослаблення валютних обмежень сприятиме відновленню довіри до банківської системи - експерт

2163 0

Збільшення лімітів на зняття коштів з валютних рахунків і на покупку іноземної валюти в банківських обмінниках сприятиме зростанню депозитів у банківській системі України. Таку думку у блогах АСН висловив керуючий партнер юридичної фірми «Правовест» Гліб Сегида.

Він нагадав, що 8 червня Національний банк опублікував постанову, якою змінив низку лімітів на валютному ринку України. Зокрема, було збільшено ліміт на зняття готівки з рахунків в іноземній валюті - до 100 тисяч гривень на добу замість 50.

«Ще на початку року ліміт становив лише 20 тисяч, і зростання до 100 тисяч - це п'ятикратне збільшення за кілька місяців. Такі дії НБУ можна лише вітати, бо ринок вже давно цього чекав. З осені минулого року ми можемо спостерігати стабільний приріст вкладів у гривні, тоді як за валютними депозитами зростання все ще носить скоріше епізодичний характер, ніж системний. Однією з причин і був низький ліміт на зняття коштів. Хто буде нести валюту в банк, якщо потім доведеться тижнями або навіть місяцями забирати її назад? 100 тисяч гривень це близько чотирьох тисяч доларів, що автоматично робить валютні вклади більш привабливими», - вважає Гліб Сегида.

Експерт також зазначив, що було збільшено максимальний ліміт на покупку іноземної валюти в обмінних пунктах - до 12 тисяч на добу в гривневому еквіваленті замість шести тисяч. Крім того, банкам дозволено змінювати курси обміну протягом дня і встановлювати різні котирування для різних обмінних пунктів. На думку Гліба Сегиди, такий крок сприятиме зменшенню «чорного» валютного ринку і додатковому припливу валюти в банківську систему.

«Перший позитивний досвід, який ми побачили навесні, - зближення міжбанківського і готівкового курсів. Це відразу зробило різні неофіційні схеми обміну валюти менш привабливими. Тепер істотно виріс ліміт - до майже 500 доларів. Звичайно, обмеження ще є, плюс існує збір 2% до Пенсійного фонду, але це все одно збільшить обсяги оборотів на офіційному валютному ринку, забравши частину грошей з неофіційного», - упевнений експерт.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини