MENU

Із фестивалем Porto Franko Гогольфест Івано-Франківськ став місцем сили

3038 0

Мистецтво у всіх його проявах мало місце в Івано-Франківську 8-12 червня.

Фестиваль Porto Franko Гогольфест протягом 5 днів сповнював театри, книгарні, вулиці міста виставами і виставками, музикою і хореографією, кіно і літературою.

Кінотеатр Люм'єр цими днями став головною локацією кіномистецтва. Довгий і короткий метр, арт і соціалка, документалістика і анімація, - кожен відвідувач фестивалю міг знайти щось близьке власним вподобанням. Так світильники, що розмовляють, у ролику Дмитра Кожевнікова і Дмитра Матусова, чи насіння, яке дивиться фільм, у Максима Люкова були показані серед десятків прикладів кращих роликів фестивалю соціальної реклами Molodiya. А документальний фільм «Тил» про волонтерів презентував журналіст Богдан Кутєпов. Він же був учасником і вуличних перформансів, вливаючись у натовпи з баяном і музичними імпровізаціями.

Виступ гурту Panivalkova

Представлена на фестивалі хореографія справляла потужне враження. Проект «Синдром втраченої зиготи» Крістіни Шишкарьової - нестримна енергія, жіноча самість, пронизливі життєві історії, передані мовою танцю. Пластика 16 героїнь, ідея і втілення Крістіни Шишкарьової стали ілюстрацією жіночого начала, відображенням душі.

На створення ж такого дійства хореографа надихнула книга Кларисси Пінколи Естез «Та, що біжить з вовками», однак постановка не мала за мету дотриматися сюжету. Від магічного кола крізь злети і падіння, пошук себе і вищих сенсів, танцівниці прийшли до стадії переродження.

Учасники вистави "Синдром втраченої зиготи"

Межею театру і літератури стало читання поеми «Тюремна пісня» у підвалі драматичного театру Івана Франка. Авторкою тексту, емоцією і голосом стала письменниця, громадська активістка Олена Герасим'юк. Історію політв'язнів, життя по обидва боки ґрат втілили: Дмитро Вербич (наглядач), а ув'язнених грали Андрій Фармуга, Андрій Присяжнюк та Олексій Бик. Останній створював і музичне тло вистави разом з гуркотом заліза та дзвоном від биття по металевому посуду глядачами. Кожен був співучасником дійства, яке відображає усю несправедливість реальності.

Аудіо/відео-live перформанс «Omnia in Omnibus» від австрійців Kartheinz Essl i Simon Essl у мистецьку ніч із суботи на неділю у 75 хвилинах показав у звуках та картинах глядачеві всю історію розвитку музики з 14 до 21 століття.

Виставка в галереї Маргінеси

Кульмінацією фестивалю стала нова опера «IYOV», режисера Владислава Троїцького. Нестандартне виконання, коли солісти розміщувалися довкола препарованого роялю, експериментуючи зі звуком інструменту і з голосом (горловий спів), доповнювалося кривавим чи вогняним світлом. Увага глядача впродовж вистави все притягувалася, що непомітною стала присутність солістів, які зійшли зі сцени, між рядами глядачів. Тихе звучання тарілок у їхніх руках, а потім тиша, переосмислення, і зала вибухнула оплесками. 

Завершився фестиваль музично і драйвово. Більше трьох тисяч глядачів шаленіли на Вічевому майдані від виступу білорусько-українського гурту Brutto. Місто не спало, місто заряджалося потужною енергетикою.

Тож 8-12 травня Porto Franko Гогольфест перетворив Івано-Франківськ на справжнє місце сили і території якісного мистецтва.


Каріна ДОРОШЕНКО для UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини